СРПСКОЈ КОАЛИЦИЈИ КОРМИЛО: На конститутивној седници утврђеба власт у Никшићу, чека се подела функција
КОНСТИТУТИВНА седница Скупштине општине Никшић прекинута је након получасовне паузе коју је дао председавајући Миодраг Николић (ДПС), као најстарији одборник.
В.К.
Носилац листе "За будућност Никшића" Марко Ковачевић, саопштио је након што је дата пауза седници локалног парламента, да су будући конституенти власти договорили да председник Општине буде из редова коалиције ЗБНК коју је он предводио, председник Скупштине општине из Покрета Европа сад, а потпредседник Општине из Демократске Црне Горе-Пленум 083.
- Ми имамо као будућа већина кандидата за председника СО, али на захтев наших колега са којим смо се усагласили док не потпишемо коалициони споразум не бисмо да улазимо у избор. Мислим да ћемо бити ефикасни и да ће врло брзо бити завршени разговори и да ћемо у наставку седнице изабрати прво председника Скупштине, а потом и све остале органе које је неопходн изабрати у одређеном законском року - казао је Марко Ковачевић.
Мандати
ЛОКАЛНИ избори у Никшићу одржани су 13. априла. Власт у граду подно Требјесе формираће партије које су на власти на државном нивоу, односно коалиција ЗБНК која је освојила 15 мандата, ПЕС са освојених пет и коалиција Демократа и Пленума 083 који су освојили три мандата. Највише мандата, односно 16, освојила је ДПС, док је Европском савезу припало два мандата. Осталих пет партија (листи), које су учествовале на изборима нису прешле цензус.
Наставак прекинуте седнице је заказан за 2. јун у 10 часова.
Носилац листе ПЕС-а Зоран Мркић казао је да по правилу функцију председника општинског парламента припада њему, али да није искључено да се на органима партије "договоре другачије и буде померања".
- Желим да поручим да је ПЕС апсолутно јединствен - додао је Мркић.
На питање да ли ће он бити потпредседник Општине, Немања Вуковић (Демократе-Пленум 083) и досадашњи шеф СО, казао је да, као и што су више пута истицали, из те партије се "нису везали за функције", већ да раде за добробит грађана.
Препоручујемо
НОЖЕМ ПРЕТИО СУПРУЗИ: Тражио да бира или да је он убије или да скочи у реку
12. 01. 2026. у 20:08
ДАЈКОВИЋ О СРАМНОМ ПОТЕЗУ МУЈОВИЋА: Кажњен сам зато што сам стао уз Србе у Зети
12. 01. 2026. у 18:52
ЗАКОН О АНЕКСИЈИ ГРЕНЛАНДА ПРЕДАТ КОНГРЕСУ: "Доделити му статус савезне државе САД"
АМЕРИЧКИ републикански конгресмен Ренди Фајн поднео је предлог закона који предвиђа „анексију и доделу статуса савезне државе“ Гренланду у оквиру Сједињених Америчких Држава, наводи се у саопштењу које је објавио законодавац.
12. 01. 2026. у 21:16
ОВО ЈЕ ГЛАВНИ УДАРАЦ ЗА НАТО И КИЈЕВ: У нападу „орешником“ уништена фабрика од великог значаја (ВИДЕО)
НАПАД „орешником“ онеспособио је Лавовску државну фабрику за поправку авиона, саопштило је Министарство одбране Русије.
12. 01. 2026. у 15:27
СКРИВЕНА ПРЕТЊА ИЗ ВОЈНЕ БАЗЕ: Тајни град величине 100 Москви на Гренланду - дубоко испод леденог покривача
НАУЧНИЦИ упозоравају на озбиљан еколошки ризик од напуштене америчке војне базе Камп Сенчури, познате као „град под ледом“, коју је случајно поново открио НАСА-ин радар 2024. године дубоко испод леденог покривача Гренланда.
10. 01. 2026. у 15:43
Коментари (0)