ХОТЕЛ "ИГАЛО" ИДЕ НА ДОБОШ: Одређена и почетна цена, а ево ко ће све да добије новац од продаје
Скупштина акционара Вектра Боке на којој је предвиђена и промена назива компаније у „Бока ризорт“ заказана је за 10. јануар. Шест дана касније, 16. овог месеца, следи рочиште за продају хотела, а након што је Привредни суд Црне Горе крајем прошле године укинуо забрану располагања имовином Вектра Боке.
Фото: В.В.
Извршитељка Јасминка Бајовић је ради наплате потраживања породице Ацовић, на чијем земљишту је изграђен Хотел "Игало", донела одлуку о продаји непокретности. Почетна цена је 18,85 милиона евра.
Подсећамо, прва лицитација за продају Хотела Игало по решењу о извршењу правоснажне пресуде у корист породице Ацовић, која је требало да буде одржана у марту 2023. године заустављена је. Привредни суд тада је донео решење о одређивању мере обезбеђења ради спречавања промене имовинског статуса стечајног дужника Вектра Бока. Решење о забрани продаје је донето на основу приговора који су поднели из НВО „Бивши радници Вектра Боке“.
Укидању забране располагања имовином претходила је одлука Привредног суда о одбијању захтева Пореске управе да се уведе стечај у компанију Вектра Бока, а затим и одлука Апелационог суда који је одбио жалбу НВО „Бивши радници Вектра Боке“. Тако је решење Привредног суда постало правоснажно. Власник 33 одсто акцијског капитала Данило Матијашевић је Пореској управи уплатио милион и 30 хиљада евра за порезе и доприносе радника.
Осим породице Ацовић, од продаје Хотела Игало комплетна потраживања наплатили би држава, Општина, али и бивши радници Вектра Боке.
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (0)