ИЗРЕЧЕНА ПРЕСУДА ЗА ПРЕДМЕТ "ДРЖАВНИ УДАР": Мандић и Кнежевић ослобођени оптужби
СВИ оптужени у предмету "државни удар" за покушај тероризма на дан парламентарних избора 2016. године, ослобођени су данас пресудом Вишег суда у Подгорици, сазнају "Новости".
Фото ДФ
У случају познатом као „државни удар“ ослобођени су оптужбе лидери некадашњег Демократског фронта (ДФ) Андрија Мандић и Милан Кнежевић, њихов возач Михаило Чађеновић, као и два руска и више српских држављана.
Пресуду је изрекло Веће Вишег суда у Подгорици, на чијем је челу Зоран Радовић.
У оптужници се наводи да су наводно двојица Руса организовали криминалну групу и врбовали остале чланове ради насилног рушења власти и проглашења изборне победе ДФ-а и спречавања Црне Горе да приступи НАТО-у. И њих двојица су у поновном поступку ослобођени.
Првостепена пресуда, којом су оптужени осуђени на укупно око 70 година затвора, донета је у мају 2019. године, али ју је Апелациони суд у фебруару 2021. укинуо и поступак вратио на ново суђење.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
Коментари (0)