АДВОКАТУ ПУКЛА ВИЛИЦА: Батинашима из Петњице тужилац одредио задржавање
ТУЖИТЕЉКА у Основном државном тужилаштву у Беранама, Јадранка Мићовић, одредила је јуче након саслушања задржавање до 72 сата оцу и сину Денису (47) и Елдину (18) Адровићу из Петњице, осумњиченима за насилничко понашање и наношење тешких телесних повреда.
Фото М. Секуловић
Они се основано сумњиче да су у понедељак у ходнику Основног суда у Беранама, испред врата суднице, након краће расправе физички напали адвоката Александра Симоновића, кога су од линча помахниталих оца и сина спасли присутни у ходнику.
Након бруталног пребијања, адвокат Симоновић је хитно пребачен у Ургентни центар Клиничко-болничког центра Беране, где му је констатован прелом доње вилице!
Притисак
ПОСЕБНО треба имати на уму чињеницу да се овакви догађаји понављају, што је још једна потврда притисака којима су адвокати готово свакодневно изложени од стране насилних појединаца. Црногорски адвокати цене да је обавеза државних органа да у оквиру својих надлежности предузму све мере и радње како би адвокати без притисака и страха за своју безбедност, несметано могли да обављају свој посао, саопштили су уз Адвокатске коморе.
- Све се десило потпуно неочекивано, након једног парничног спора, око плаћања алиментације. Не знам ни ко ме је све тукао. Колеге су ми казале да сам у једном тренутку био без свести - прича Симоновић, који очекује хитну реакцију тужилаштва.
Он је казао да је стабилног здравственог стања и да се налази на кућном лечењу.
Адвокатска комора Црне Горе дала је подршку Симоновићу уз поруку да су огорчени и да очекују да надлежни строгим казнама санкционишу изгреднике.
Препоручујемо
ИЗ КУЋЕ РАМУША ХАРАДИНАЈА ПУЦАНО НА СКИ ЦЕНТАР? Шокантна тврдња црногорског министра
11. 04. 2026. у 16:21
ЧЕКИЋЕМ ГА УДАРАО ПО ГЛАВИ: Хапшење у Рожајама након покушаја убиства на паркингу
11. 04. 2026. у 09:56
КНЕЖЕВИЋ У ПАРЛАМЕНТУ ЦГ: Прво сам Мила Ђукановића видео са тробојком (ВИДЕО)
09. 04. 2026. у 22:07
"РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ!" Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)
ВЕЛИКИ политички заокрет у Мађарској најавио је лидер опозиционе Тисе Петар Мађар, који је после изборне победе поручио да земљу чека обнова пуног учешћа у Европској унији и НАТО, миран пренос власти и озбиљно преуређење државног врха.
13. 04. 2026. у 07:27
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ТРАГАЧ ИЗ "ПОТЕРЕ" СЕ СРУШИО НА ПОД УСРЕД ЕМИСИЈЕ: Настао мук у студију, видите реакцију Мемедовића (ВИДЕО)
ВОДИТЕЉ је поставио такмичару питање након којег је у студију уследила неочекивано забавна и занимљива ситуација.
14. 04. 2026. у 08:09
Коментари (0)