ПОЛ РАЗАРА ПОРОДИЦУ: Митрополија против Нацрта закона о родном идентитету по самоодређењу

И. Д. Стојадиновић

12. 03. 2024. у 12:36

МИТРОПОЛИЈА црногорско-приморска против је Нацрта закона о правном препознавању родног идентитета на основу самоодређења. По спорном Нацрту, црногорски држављанин има право да промени ознаку пола, лично име и јединствени матични број у матичним и другим регистрима и личним документима. Ово право има и дете старије од 15 година уз сагласност родитеља. Из МЦП сматрају да се на овај начин деци намеће да буду оно што нису, и о чему не могу, на зрео и ваљан начин ништа да знају, а ускраћује им се да буду оно што јесу - деца.

ПОЛ РАЗАРА ПОРОДИЦУ: Митрополија против Нацрта закона о родном идентитету по самоодређењу

В. Кадић

Из Митрополије поручују да такав поглед на свет угрожава светињу живота и људско достојанство.

- Овај Нацрт, не само да угрожава дух традиционалне и у Бога верујуће Црне Горе, него се јасно коси са постојећим правним нормама ове државе. Према важећем Породичном закону, породица је основна заједница живота, а државне институције треба да јој обезбеде помоћ и подршку у обављању њеног природног и традиционалног посла, а не да јој одузимају децу и да умањују њену улогу у процесу васпитања - објашњавају у МЦП.

Вредности око којих се не погађа

ЖИВИМО у друштву које зна за такве категорије које се тешко или никако не доводе у питање - правни поредак земље, симболи државности, имовина, слобода речи. Па се надамо да ће јавности бити јасан и овај наш исказ о вредностима око којих нема погађања - поручили су, између осталог, из МЦП.

Истичу да важећи прописи у Црној Гори кажу да деца до своје 18 године нису пунолетна, а то значи да нису психо-социјално довољно сазрела да самостално доносе одлуке о себи, свом животу, и да преузимају потпуну одговорност за своје поступке.

- Насупрот томе, предлагач овога Закона у нацрту настоји, кршећи постојећи Породични закон, па и Устав државе, да уведе у правни систем одредбе који нису ни правни напредак, нити усклађивање са стандардима Европе, него почетак уништавања наше омладине. Уништавање права детета да сазри, да би тек онда када сазри, могло да одлучује о свом животу - наводе из Митрополије.

"Гаранције"

НАМЕРА овог закона је да се регулишу и пропишу права којима се гарантује достојанство и сигурност човека, неповредивост физичког и психичког интегритета, приватности и личних права. Ово су неки од разлога писања Нацрта поменутог закона, које наводе из Министарства људских и мањинских права.

Бесмисленим и сулудим сматрају одредбе да дете са својих 15 година неким својим исказом одреди свој пол, насупрот оном који је добио од Бога, а преко закона природе.

- Да ли би министри у Влади, као предлагачи овог штетног текста, рецимо променили свој пол, и свој матични број? Ако би, нека ту амбицију кандидују на следећим изборима као своју понуду народу и гласачима, а ако не би, зашто такву могућност нуде и препоручују 15-годишњој, малолетној деци - питају из Митрополије.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШТА ЈЕ РУСКИ ПЛАН “Н”: Украјина би могла да остане без неколико важних области уколико Москва успе (ВИДЕО)

ШТА ЈЕ РУСКИ ПЛАН “Н”: Украјина би могла да остане без неколико важних области уколико Москва успе (ВИДЕО)

ЊИХОВ примарни циљ је заштита руских пограничних региона, као што је Белгород, али секундарни циљеви су заузимање Харкова, Сумија и Дњепропетровска.

26. 04. 2024. у 20:00 >> 07:55

ОВО ЈЕ ЧОВЕК КОЈИ ЈЕ У НИШУ НЕУТРАЛИСАО ТОНУ ТЕШКУ АВИО-БОМБУ СА 430 КГ ЕКСПЛОЗИВА: То исто је радио 2011. у Крагујевцу и 2013. на Дорћолу

ОВО ЈЕ ЧОВЕК КОЈИ ЈЕ У НИШУ НЕУТРАЛИСАО ТОНУ ТЕШКУ АВИО-БОМБУ СА 430 КГ ЕКСПЛОЗИВА: То исто је радио 2011. у Крагујевцу и 2013. на Дорћолу

АКО игде постоји "вага" за мерење снаге људског духа, колико ли би на њеној скали тежила она коју има деминер Михаило Маринковић (48), из Панчева, припадник Сектора за ванредне ситуације МУП Србије? Колико би на њен тас стало његове одважности, сталожености, потпуне концентрације..., у тренутку док је, минуле недеље у Нишу, сам прилазио неексплодираној авио-бомби тешкој 1.000 килограма која носи 430 килограма експлозива, заосталој из НАТО агресије?

27. 04. 2024. у 07:00

Коментари (0)

АКО НЕКОМ ПОЗАЈМИТЕ ОВУ КЊИГУ, НЕ ОЧЕКУЈТЕ ДА ВАМ ЈЕ ВРАТИ!