НА ПОЛИГРАФ САМО КО ХОЋЕ: У сусрет избору за вршиоца дужности директора Управе полиције Црне Горе
МИНИСТАР унутрашњих послова Црне Горе Данило Шарановић позвао је све заинтересоване полицајце који испуњавају законске услове за вршиоца дужности директора Управе полиције да до 10. марта доставе пријаве.
В.К.
У позиву се наводи да ће свим пријављеним кандидатима који испуњавају услове за вршиоца дужности директора УП бити понуђено полиграфско тестирање. Како се додаје, полицајац који жели да се подвргне полиграфском тестирању истор потврђује својим ручним потписом, док евентуално одбијање полиграфског тестирња неће елиминисати кандидата.
Из Грађанског покрета УРА поручују да Спајићева Влада од самог почетка показује потребу да се на све начине спречи ефикасно функционисање Министарства унутрашњих послова и Управе полиције, а, како оцењују, доминантно се у томе истичу премијер и његов министар, а сад већ бивши његов колега Андреј Миловић. Додају да је након телефонског изјашњавања о судбини Зорана Брђанина направљен „правни хаос који је проузроковао и то да Влада мора бирати предлог разрешеног директора или оставити Управу полиције без помоћника, што би значило и да најважнија институција за стање у држави буде у потпуности обезглављена“.
Влада је у недељу вече, на телефонској седници у трећем покушају сменила Зорана Брђанина са функције директора Управе полиције. У међувремену Брђанин је најавио тужбу Управном суду, како би се поништило, како каже, још једно незаконито решење Владе Црне Горе.
Препоручујемо
ГОЛООТОЧАНИ У ЗАБОРАВУ: Милатовић апелује да се донесе Закон о рехабилитацији политичких затвореника
21. 01. 2026. у 05:00В.К.
ШЋЕКИЋИ ИСПЛИВАЛИ КРСТ:Богојављење свечано обележено на светим водама Лима
19. 01. 2026. у 17:38
"СВЕОПШТИ РАТ" Стигло велико упозорење Америци
ВИСОКИ ирански званичник упозорио је да ће сваки напад на његову земљу бити сматран „свеопштим ратом“ док се америчка ударна група носача авиона приближава региону.
24. 01. 2026. у 09:31
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)