СМЕЊЕН ДИРЕКТОР ПОЛИЦИЈЕ ЦРНЕ ГОРЕ: Влада на телефонској седници разрешила дужности Зорана Брђанина
ВЛАДА је вечерас на телефонској седници разрешила дужности директора Управе полиције Зорана Брђанина.
Влада Црне Горе
-Имајући у виду да Управа полиције, као организациона јединица Министарства унутрашњих послова, која послове обавља у складу са Законом о унутрашњим пословима, не може остати без система управљања, директору полиције мандат престаје 12. марта. , 2024. Влада је задужила министра унутрашњих послова да од 4. марта до 10. марта 2024. године распише јавни позив за вршиоца дужности директора полиције, што је у складу са договором са последње седнице Владе, како би изборни процес што инклузивнији и транспарентнији и да одбије сваку сумњу у политизацију те функције“, најавио је премијер Милојко Спајић.
Након завршеног јавног позива, министар је дужан да седници Владе 12. марта достави извештај о спроведеном јавном позиву и списак свих пријављених лица која испуњавају услове у складу са законом, „а све у циљу избора најбољег кандидата за ову функцију“, додаје се у саопштењу.
Спајић је раније на Кс мрежи написао да је за челну позицију у полицији потребно изабрати особу која ће се „ухватити укоштац са тешким задатком реформе полиције”.
БОНУС ВИДЕО - РУСИ УНИШТИЛИ ПРВИ АБРАМС: Амерички тенк у пламену
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ХОРОР У ХРВАТСКОЈ: Сви се хватали за главу, Американац једва остао жив (ФОТО/ВИДЕО)
СТРАШНЕ сцене виђене су у комшилуку на кошаркашкој утакмици.
13. 03. 2026. у 19:25 >> 19:26
Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)
ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.
14. 03. 2026. у 11:54
Коментари (0)