НАЈВИШЕ ТУРИСТА ИЗ РУСИЈЕ И СРБИЈЕ: Ко све посећује Црну Гору?

Ива Стојадиновић

01. 03. 2024. у 09:34

У ЦРНОЈ Гори је током прошле године остварено 2,61 милиона долазака туриста и 16.38 милиона ноћења, подаци су Монстата.

НАЈВИШЕ ТУРИСТА ИЗ РУСИЈЕ И СРБИЈЕ: Ко све посећује Црну Гору?

Фото shutterstock.com

Највише ноћења имали су туристи из Русије, најмање из Турске. Од укупног броја ноћења, како наводе из Монстата, 96,3 одсто остварили су страни туристи, док је домаћих било свега 3,7 одсто.

-Највише ноћења имали су туристи из Русије 23,6 одсто и Србије 21,5 одсто. Гостију из Босне и Херцеговине било је 8,5 одсто, док број посета њемачких туриста током прошле године био у благом паду у односу на 2022. годину - свега 4,9 одсто - наводе у саопштењу.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (0)

ЦЕО СВЕТ ИМ СЕ СМЕЈЕ: Урнебесан снимак из Хрватске шири се планетом брже од било чега (ВИДЕО)