ЈАКОВ ГОРИ ОД МИЛА: Милатовић неће да оде на прославу Дана Републике Српске

ПРЕДСЕДНИК Црне Горе Јаков Милатовић саопштио да је позван на прославу Дана Републике Српске и да том догађају неће присуствовати.

ЈАКОВ ГОРИ ОД МИЛА: Милатовић неће да оде на прославу Дана Републике Српске

Фото: Танјуг/Страхиња Аћимовић

Милатовић је рекао да је позван на прославу дана Републике Српске 9. јануара, али да неће ићи.

- Знате мој став који се тиче целовитости БиХ, то је наша државна политика, то је и мој став - казао је он и додао да што се тиче осталих државних званичника Црне Горе, свако ће својим деловањем показати одређене политичке ставове.

Он је поновио да се снажно залаже и верује у секуларну државу Црну Гору, где је јасно подељена државна и црквена власт.

-То је мој став. То јесам ли ја верник или нисам верник је питање моје, то је моје лично осећање - додао је Милатовић.

Појаснио да на његове ставове ниједна верска организација нема апсолутан утицај.

- Крштен сам у Митрополији црногорско-приморској Српске православне цркве. Мислим да Митрополија као део Српске православне цркве у Црној Гори ужива велико поверење грађана и ја ту чињеницу поштујем - казао је он.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

Коментари (27)