КАДА ДОЂЕ ПОТОЊА УРА - НИКО НА СПОМЕНИК НЕ СТАВЉА ЛАТИНИЦУ: Овако је Момир Булатовић говорио о прогону ћирилице у Црној Гори (ВИДЕО)
У ЦРНОЈ Гори је ћирилица протерана свуда, осим са једног места, а то је гробље, говорио је бивши председник Савезне владе Савезне Републике Југославије Момир Булатовић.
Фото З. Кнежевић
- Нико се од ових савремених Монтенегрина - Црногораца не сахрањује, када дође његова потоња ура, а да стави латиницу. Не можете, то је просто писмо које припада Црној Гори, не можете бити Црногорац на латиници, тако да све ће то да прође и доћи на своје - говорио је Булатовић својевремено на ТВ Прва.
Он је тада рекао да "место на ком неприкосновено побеђује ћирилица јесу надгробни споменици".
Препоручујемо
РАМПА ЗА ПОДГОРИЦУ: Француска блокирала два поглавља у преговорима Црне Горе са ЕУ
12. 12. 2025. у 18:50
ПОЗНАТО КО ЈЕ РАЊЕН У ПУЦЊАВИ У ХЕРЦЕГ НОВОМ: Хитно превезен у болницу
12. 12. 2025. у 16:41
"БЕОГРАД ЈЕ ГЛАВНИ ГРАД ЦРНЕ ГОРЕ" Кнежевић упитао Aземовића: Шта мени дође мој син
11. 12. 2025. у 14:45
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)