СТИГЛО РЕШЕЊЕ: Божовићу продужен притвор за још три месеца

Новости онлине

11. 07. 2023. у 15:41

ВРХОВНИ суд Црне Горе продужио је притвор Милу Божовићу за још три мјесеца, до 13. октобра 2023. године.

СТИГЛО РЕШЕЊЕ: Божовићу продужен притвор за још три месеца

С.Ђ.

„Веће Врховног суда у саставу суткиње Секе Пилетић као председнице већа и судија Миленке Секе Жижић и Зорана Шћепановића као чланова већа, продужило је притвор окривљеном М.Б. због основане сумње да је извршио кривично дело стварање криминалне организације из члана 401а став 2 у вези ставова 1 и 6 Кривичног законика Црне Горе и три кривична дела неовлашћена производња, држање и стављање у промет опојних дрога из члана 300 став1 у везу члана 23 сав 2 Кривичног законика Црне Горе“, саопштено је из Врховног суда.

Подсећају да је Божовићу притвор одређен Решењем судије за истрагу Вишег суда у Подгорици 14. априла 2023.године. Решењем већа тог суда притвор му је продужен 01. јуна 2023. године, тако да по Решењу Врховног суда Црне Горе притвор може трајати до 13. октобра 2023.године до 12:55 часова.

Божовић је ухапшен 13. априла, по налогу Специјалног државног тужилаштва, због оптужби да је створио криминалну организацију, а сумњиче га и да је учествовао у најмање три транспорта кокаина.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.

25. 02. 2026. у 12:25

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

КОС О БЛИСКОМ ДРУЖЕЊУ СА ЈЕЛЕНОМ: Чеда добро зна ЗАШТО ме је остављао самог са његовом женом