"ПРОТИВ МИЛА БИХ И ДРАГИЊУ ПОДРЖАО" Шешељ о Ђукановићевом дебаклу и побољшању односа Србије и Црне Горе
ПРЕДСЕДНИК СРС Војислав Шешељ изјавио је да вероватно никада у животу не би подржао изабраног председника Црне Горе Јакова Милатовића да му, у овом случају, није главни циљ био рушење Мила Ђукановића.
Фото: Д. Миловановић/ЕПА/илустрација
Шешељ је рекао да би у другом кругу подржао чак и Драгињу Вуксановић Станковић против Мила Ђукановића.
- Само да оде Ђукановић - казао је лидер радикала за јутарњи програм Хепи ТВ.
Председник СРС је изјавио да разуме радост у Црној Гори због радосних вести (пад Мила Ђукановића), али упозорава да нема места еуфорији. Шешељ је изјавио да би српске странке, у оквиру Демократског фронта, требало да се припреме за парламентарне изборе и да постигну што бољи резултат.
Такође, лидер радикала је казао да, како би дошло до побољшања односа Србије и Црне Горе, Црна Гора мора да повуче одлуку о протеривању српског амбасадора, мора да повуче признање лажне државе Косово. Председник СРС казао је и да Црна Гора мора да укине санкције Русији.
Подсећамо, синоћ су објављени резултати избора у Црној Гори. Црна Гора је гласала за Јакова Милатовића. Тако је, како кажу резултати избора, кандидат Покрета "Европа сад" и нови председник Црне Горе Јаков Милатовић у другом кругу председничких избора освојио око 225 хиљада гласова. Са друге стране, његов противкандидат, лидер Демократске партије социјалиста (ДПС) и до јуче председник Црне Горе Мило Ђукановић освојио је око 155 хиљада гласова.
Препоручујемо
"ЗАВРШИ СЕ И ЊЕГОВА ЕПОХА ЗЛА" Медојевић се огласио после Ђукановићевог пораза
02. 04. 2023. у 21:23
ОГРОМНА ТРОБОЈКА У БЕРАНАМА: Срби развили симбол литија у центру града (ВИДЕО)
02. 04. 2023. у 22:29
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (2)