ПОСЛАНИЦИ ЋЕ ГЛАСАТИ 27. ФЕБРУАРА: Изабрани кандидати за судије Уставног суда
Уставни одбор црногорског парламента изабрао је четири кандидата за судије Уставног суда, те ће се пленум 27. фебруар изјашњавати о Снежани Арменко, Драгани Ђурановић, Фаруку Ресулбговићу и Момирки Тешић.
скупштина.ме/принтскрин
Кандидаткиње Ђурановићева и Арменко су добиле свих 13 гласова "за", док је Момирка Тешић имала 12 гласова "за", а један посланик је био уздржан. Парламентарна већина још раније је постигла сагласност да се за потенцијалне судије бирају три кандидаткиње, а на данашњој седници Уставног одбора већину гласова је добио и Фарук Ресулбеговић који је добио седам гласова "за", док су чланови Одбора из ДПС и ЛП били уздржани.
Коначну одлуку доноси црногорски парламент двотрећинском, односно тропетинском већином гласова посланика.
На последњем гласању у парламенту нико од четири предложена кандидата за судије Уставног суда није добио потребну већину, ни у првом ни у другом кругу гласања, а уставни суд у блокади је од септембра прошле године.
БОНУС ВИДЕО - АНКЕТА: Шта мислите о иницијативи Данице Грујичић да се забрани пушење у затвореном простору
Препоручујемо
"РАТ" ПОВЕЛИ ПЉЕВЉАЦИ: Медојевић оптужио Спајића за куповину стана у Београду на води
06. 02. 2023. у 08:31
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.
09. 12. 2025. у 20:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)