ДА ЗАСИЈА ДУХОВНИ ЦЕНТАР НИКШИЋА: Најављена обнова Саборног храма Светог Василија Острошког

В. К.

27. 12. 2022. у 17:46

ОПШТИНА Никшић биће покровитељ обнове Саборног Храма Светог Василија Острошког.

ДА ЗАСИЈА ДУХОВНИ ЦЕНТАР НИКШИЋА: Најављена обнова Саборног храма  Светог Василија Острошког

Fejsbuk, V.K.

То је саопштио председник Општине Никшић Марко Ковачевић, који је рекао да је владика будимљанско никшићки Методије са сарадницима примио у посету њега и председника борда директора ЕПЦГ Милутина Ђукановића, а једна од тема разговора била је реконструкција Саборног Храма Светог Василија Острошког.

- У веома садржајном разговору начелно је договорено да Општина Никшић буде покровитељ овог значајног подухвата, а ЕПЦГ снажна подршка у реализацији истог. Свесни значаја који за Никшић и читаву Црну Гору али и шире има први саборни храм посвећен Светом Василију Острошком саговорници су се лако сагласили око основних потреба у вези са започињањем радова на реконструкцији - написао је Ковачевић на Фејсбуку.

Он је додао да ће представници Епархије будимљанско никшићке припремити потребну документацију за отпочињање овог посла, након чега се очекује брз почетак радова.

-Повод за овај сусрет и ову тему био је пожар који се догодио у саборном храму пре неког времена, који су изазвале дотрајале инсталације. Храм Светог Василија Острошког као духовни центар Никшића заслужује ваљану реконструкцију а део средстава очекује се и из државног буџета - закључио је Ковачевић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.

09. 12. 2025. у 20:57

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ДР НОВОСТИ: Зашто је трансплантација обрва толико популарна међу женском популацијом?