МИСТЕРИОЗНА ТРАГЕДИЈА: Смрт младог поштара из Даниловграда - Самоубиство, или убиство?
ТРИ дана након што је пријављен нестанак младог поштара, беживотно тело Милоша Стаматовића (25) пронађено је у кориту реке Мораче, у подгоричком насељу Ботун.
Фото: Фото РРЦ/Принтскрин Фејсбук Дејан Мештер
Шта је узрок смрти младића из Даниловграда који је кобног дана био на радном задатку, знаће се након обдукције.
Нестанак Стаматовића су пријавиле колеге пре три дана када се није вратио да раздужи смену. Наводно, он је кренуо са 15.000 евра, колико је и требало да подели пензионерских накнада. Кобног 17. децембра, поштар је на терен, на територији Подгорице, кренуо око 7 часова. Истог дана губи му се траг.
Полиција је у међувремену трагала за младићем. Недуго након покренуте потраге, Стаматовићев аутомобил је пронађен у Ботуну, недалеко од корита реке Мораче, где је дан касније пронађено и беживотно тело младића.
Стаматовића је пронашао мештанин који је одмах обавестио полицију. Увиђај је обављен, а надлежни тужилац одредио је да се обави обдукција тела, након чега ће бити познат тачан узрок смрти - казао је саговорник "Новости" из полиције.
Исти саговорник не искључује могућност да је у овом случају реч о самоубиству.
МИСТЕРИЈА
ПОШТАР је задужио 15.000 евра иако је максималан износ који задужују у једном дану 8.000 евра. Из Поште Црне Горе нису демантовали информацију, о износу који је младић понео са собом на терен. Ипак засада остаје мистерија зашто је понео више од уобичајеног износа.
- Прегледом аутомобила од укупног износа новца који је требало да подели на име пензија пронађено је 2.500 евра. И даље се испитује да ли је Стаматовић некоме дуговао новац, који је вратио од новца задуженог кобног дана - казао је саговорник "Новости".
Према неким сумњама, младић је тог дана прокоцкао већу количину новца док је остатак оставио у аутомобилу. Наводно када је исплатио дуг он је донео одлуку да се убије и скочио у набујалу реку. Ипак, ове сумње истражитеља до сада нису потврђене.
У циљу потраге су били ангажовани и рониоци из Регионалног ронилачког центра Бијела.
Данило Мијајловић из Регионалног центра Бијела за "Новости" је казао да су они од петка претраживали корито реке Мораче.
- Претрага се због веома набујалих река и слабе видљивости одвијала у веома тешким условима, уз велики ризик за безбедност ронилаца - казао је Мијајловић.
Препоручујемо
НЕСТАО ЦЕТИЊАНИН: Борис кренуо за Подгорицу, 18. децембра му се губи сваки траг
21. 12. 2022. у 14:50
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег
СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.
11. 03. 2026. у 17:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)