МИЛО НЕ СЛУША ВЕЋИНУ: Ђукановић се огласио после друге пропале рунде преговора о превазилажењу кризе

В. К.

18. 11. 2022. у 15:57

ПРЕДСЕДНИК Црне Горе Мило Ђукановић казао је након састанка да су се током разговора чули различити приступи, а да је он казао да треба послати поруку "привржености уставу".

МИЛО НЕ СЛУША ВЕЋИНУ: Ђукановић се огласио после друге пропале рунде преговора о превазилажењу кризе

Фото: В. К.

Рекао је да су спремни да што пре разговарају о судијама Уставног суда, али не на начин како је то започела парламентарна већина, са својом листом предлога.

- Трећа идеја је била да отворимо разговоре о ванредним изборима. Насупрот томе, већина представника из парламентарне већине је инсистирала да се изабере макар један судија, иако су се сагласили да то не значи стављање суда у функцију. Уставни суд ни са четвртим судијом тешко ће доћи и до једне одлуке, јер је потребно да за њу гласају све судије. Опет смо имали понуду да се играмо с политиком и националним интересима. Мора се напустити концепт апсолутизације партијских интереса - навео је Ђукановић.

БОНУС - НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.

22. 02. 2026. у 18:50

Коментари (0)

ХАОС ПРЕД МУНДИЈАЛ: На улице изашло 19 ХИЉАДА мафијаша, имају своју војску и специјалце - шта ће сада бити?!