САМО ЈЕ МОЛИТВЕНИ ХОД МОГАО ДА СМИРИ ТЕНЗИЈУ: Суђење митрополиту Јоаникију, он поручио - "Нисам крив" (ВИДЕО)
У ОСНОВНОМ суду у Никшићу настављено је суђење митрополиту црногорско-приморском Јоаникију и осморици никшићких свештеника – Слободану Јокићу, Драгану Крушићу, Василију Брборићу, Данилу Зиројевићу, Жељку Ројевићу, Остоји Кнежевићу, Николи Маројевићу и Мирку Вукотићу.
Фото: В. К.
У наставку суђења митрополит Јоаникије је казао да се испред и око храма сакупило више од 20 хиљада Никшићана и да је једино молитвени ход могао да смири тензије у том граду.
- Разумете ли оптужницу? - питао је судија митрополита Јоаникија.
- Нисам крив - одговорио је митрополит и додао да док је трајала служба у храму у Никшићу на празник Светог Василија Острошког, око цркве и на Тргу Шака Петровића окупило се више од 20.000 грађана. - Једино решење било је да кренемо у молитвени ход улицама Никшића како би се потом народ мирно разишао. Био је спонтани скуп и народ је изразио поштовање према Светом Василију Острошком. Дакле, тог дана није било литије, јер за њу нисмо били припремљени. Поштовали смо епидемиолошке мере иако у то време у Никшићу није било регистрованих случајева заразе ковид 19.
БОНУС - НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ
Препоручујемо
КРИВИЧНЕ ПРИЈАВЕ У ШАВНИКУ: Познат идентитет осумњичених за напад на одборника (ФОТО)
06. 11. 2022. у 16:37
СВЕ ГОРИ НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Сирене завијају широм Израела, почео нови напад; Иран силовито удара по америчким базама (ФОТО/ВИДЕО)
ДРУГИ дан рата на Блиском истоку, пратите са нама дешавања уживо.
01. 03. 2026. у 07:31 >> 22:56
ОТКРИВЕНО КАКО ЈЕ УБИЈЕН ХАМНЕИ: Једна грешка га коштала живота, Трамп имао неочекиваног савезника
СКРИВЕН дубоко у свом бункеру, Али Хаменеи није очекивао дрзак дневни напад у самом срцу своје моћи.
01. 03. 2026. у 19:16
БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције
У АМЕРИЧКО-ИЗРАЕЛСКОМ нападу на Иран, убијен је врховни верски вођа, ајатолах Али Хамнеи док је обављао своје дужности у канцеларији у Техерану.
01. 03. 2026. у 12:45
Коментари (0)