ПОСЛАНИК ДФ ДЕЈАН ЂУРОВИЋ О ШТРАЈКУ ПРОСВЕТАРА: "Неки од њих штрајкују и глађу услед нерешеног стамбеног питања"
ПОСЛАНИК Демократског фронта и заменик председника Одбора за просвету, науку, културу и спорт Дејан Ђуровић затражио је хитну седницу овог радног тела Парламента због штрајка просветара из Будве.
Дејан Ђуровић, Фото Скупштина ЦГ
Он очекује да председник Одбора за просвету, науку, културу и спорт Дамир Шеховић сазове хитну седницу, а што може учинити и председница Скупштине, на основу Пословника.
- Неки од њих штрајкују и глађу услед нерешеног стамбеног питања и ситуација захтева деловање. Тим поводом сам предложио колегама посланицима који су чланови Одбора да, уколико председник одбора или председница Скупштине не сазову седницу, потпишемо захтев за њено сазивање - наводи Ђуровић.
- Потребно је одржати седницу са искључиво једном тачком дневног реда - стамбена проблематика просветних радника Будве, где би били присутни министар просвете мр Миомир Војиновић, представник руководства Синдиката просвете Црне Горе и представник Организационог тима просветних радника подстанара Будве - објашњава Ђуровић.
Посланик ДФ-а сматра да је то обавеза која не трпи одлагање јер може довести до трагичних последица.
- Имамо људску, моралну и професионалну дужност да се према овоме однесемо с дужном пажњом и анализом како би дошли до најбољих решења - закључује Ђуровића искључиво једном тачком дневног реда - стамбена проблематика просветних радника Будве, где би били присутни министар просвете мр Миомир Војиновић, представник руководства Синдиката просвете Црне Горе и представник Организационог тима просветних радника подстанара Будве - објашњава Ђуровић.
Посланик ДФ-а сматра да је то обавеза која не трпи одлагање јер може довести до трагичних последица.
БОНУС ВИДЕО:
Погледајте: Тренутак након сто је потписан Темељни уговор
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији
ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.
14. 12. 2025. у 19:24
Коментари (0)