ОПАСНО ЗА ЦРНУ ГОРУ: Иницијатива ДФ Уставном суду због замрзавању руске имовине

ПОСЛАНИЦИ ДФ-а поднели су Уставном суду предлог за оцену уставности и законитости чланова 18 и 19 закона о међународним рестриктивним мерама.

ОПАСНО ЗА ЦРНУ ГОРУ: Иницијатива ДФ Уставном суду због замрзавању руске имовине

фото: В.К.

Разлози, како истичу у саопштењу, су искључиво заштита економских интереса Црне Горе, људских права потврђених међународним уговорима.

- Без претходне одлуке суда, замрзавање имовине руским држављанима довешће Црну Гору у озбиљну опасност да се суочи са вишемилионским захтевима које ће бити обавезна да исплати. Имајући у питању наш постојећи јавни дуг, најављени ребаланс, готово потрошене буџетске резерве, сматрамо да Уставни суд мора  зауставити овај антицрногорски и антиуставни наум, који ће на крају морати да плате црногорски грађани - наглашавају у ДФ, додајући да су чак и доносиоци ових одлука били свесни да крше Устав и међународно ратификовани уговори, али очигледно им је тренутна политичка процена допринела да забораве на интересе грађана.

- Зато очекујемо хитно реаговање Уставног суда и доношење једине могуће одлуке којом би се покушала спасити одавно урушена економија и већ сад пропала туристичка сезона.
 

БОНУС ВИДЕО:

Požar u Njivicama se širi

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ! Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.

06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21

Коментари (0)

ЗЛАТНА БАЈКА О ХУМАНОСТИ: Фондације  Mozzart , НОРБС Плус и Небојша Миловановић заједно за Тиршову