НОВИ ПРОБЛЕМ ЗА АЏИЋА: Министру полиције Црне Горе стигао допис, синдикат тражи повећање плата или почињу протести

М. С.

20. 05. 2022. у 18:47

БЕЗ обзира што још честито није сео у министарску фотељу, нови проблеми за Филипа Аџића, министра полиције Црне Горе.

НОВИ ПРОБЛЕМ ЗА АЏИЋА: Министру полиције Црне Горе стигао допис, синдикат тражи повећање плата или почињу протести

Фото: Јутјуб/NOVA M

Наиме, Синдикат Управе полиције затеажио је од њега повећење плате од 30 одсто, обавештавајући га да ће одговор од њега чекати до 26. маја. Уколико не буду задовољни одговором, из Синдиката полиције су најавили протестно окупљање 27. маја од 12-13 сати пред зградом МУП у Подгорици.

Осим повећања зарада, Синдикат Управе полиције захтева повраћај средстава по основу обрачуна на минули рад одузетих од априлске плате и наставак обрачуна зараде по минулом систему, као и потписивање Посебног колективног уговора у складу са Законом о унутрашњим пословима кроз који ће бити трајно решено питање бенефицираног радног стажа за све полицијске службенике.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП ЖЕСТОКО ПРЕТИО ИРАНУ, ПОМЕНУО И СРБИЈУ: Амерички председник оборио рекорд, говорио скоро два сата пред Конгресом

ТРАМП ЖЕСТОКО ПРЕТИО ИРАНУ, ПОМЕНУО И СРБИЈУ: Амерички председник оборио рекорд, говорио скоро два сата пред Конгресом

АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп поставио је рекорд у најдужем говору о стању нације, који је трајао један сат и 50 минута, надмашивши рекорд који је Бил Клинтон поставио током свог последњег обраћања 2000. године.

25. 02. 2026. у 07:31

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

ИЗБОЛА МУЖА ЈЕР ЈЕ ПСОВАО ТЕЛЕВИЗОР! Лекари хитне помоћи нису могли да верују шта се десило