ВЕЛИЧАНСТВЕНЕ СЛИКЕ ИЗ НИКШИЋА: Десетине хиљада људи на улицама - литију предводи патријарх Порфирије (ФОТО/ВИДЕО)

В. К.

12. 05. 2022. у 18:04 >> 19:27

ТРГ војводе Шака Петровића у подножју Саборног храма Светог Василија Острошког у Никшићу препун је верног народа. У славу Чидотворца духовног покровитеља и заштитника житеља овога града.

ВЕЛИЧАНСТВЕНЕ СЛИКЕ ИЗ НИКШИЋА: Десетине хиљада људи на улицама - литију предводи патријарх Порфирије (ФОТО/ВИДЕО)

Фото: В.К.

Кренула велика литија

Литија са десетине хиљада грађана кренула је у Никшићу.

Фото: В.К.

Оволико верног народа, по оцени литијаша, било је више само када је Свети Василије ходио у Никшић 1996.године.

Верујући народ преплавио Трг Шака Перовића

Чека се да традиционална световасилијевска литија крене улицама Никшића.

Фото: В. К.

Предводиће је Његова светост патријарх српски господин Порфирије, са свештенством и монаштвом Српске православне цркве.

Фото: В. К.
 

Фото: В. К.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од 45 и плаћаћемо је још

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још

ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.

13. 12. 2025. у 15:33

Коментари (0)

БИО ЈЕ МИЉЕНИК ЖЕНА: Где је данас Небојша Бакочевић?