ЦЕНУ ХЛЕБА ДИКТИРАЈУ ПЕКАРЕ ПОД ДРЖАВНИМ ПАТРОНАТОМ: У Црну Гору стиже брашно из Србије, знатно јефтиније од бугарског и босанског
ЦРНОГОРСКИ пекари, трговци и увозници брашна добили су од својих добављача из Србије цене које ће важити за следећи месец, а које су за 10 до 15 одсто ниже од цена из Бугарске, Босне и Херцеговине и других тржишта са којих Црна Гора увози ову намирницу од када је Србија забранила извоз.
Фото И. Д. С.
Ипак, према речима председника Удружења пекара Светозара Радоњића, ново поскупљење цене хлеба зависи искључиво од државе.
Добављачи из Србије су купцима у Црној Гори понудили брашно тип 500 по ценама од 420 до 440 евра по тони, зависно од млина, док се иста количниа брашна претходних дана набављала по цени од 450 до 480 евра.
- Хлеб је једина намирница која је индикатор кризе, што је криза већа, већа је и потрошња хлеба, а Црна Гора је достигла зенит потрошње и то неко користи. Да ли ће хлеб поново поскупити зависи од пекара које су под патронатом државе и политичких странака - казао је Радоњић.
Препоручујемо
ИРАН ЛАНСИРАО РАКЕТЕ СА БОЈЕВОМ ГЛАВОМ ОД ЈЕДНЕ ТОНЕ: Тврде да су погодили аеродром у срцу Тел Авива (ВИДЕО)
ИРАНСКИ Корпус исламске револуционарне гарде тврди да је јутрос лансирао балистичке ракете са експлозивним бојевим главама од једне тоне на аеродром Бен Гурион у Тел Авиву.
05. 03. 2026. у 13:12
РУТЕУ СТИГЛА ОШТРА ПОРУКА ЧЛАНИЦЕ НАТО: Ко каже да већина подржава ударе на Иран?
ШПАНСКА министарка одбране Маргарита Роблес оштро је данас одбацила тврдњу генералног секретара НАТО-а Марка Рутеа да постоји "широка подршка" чланица савеза рату који амерички председник Доналд Трамп води против Ирана.
05. 03. 2026. у 12:54
ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата
НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.
03. 03. 2026. у 20:21
Коментари (1)