МЕДОЈЕВИЋ: Шверц цигарета не стаје
ЛИДЕР Покрета за промјене (ПзП) и један од челника ДФ-а Небојша Медојевић рекао је да је посао шверца цигарета кренуо деведестих година прошлог века, у организацији актуелног шефа државе Мила Ђукановића али да је нова власт након избора 2020. године наставила тај посао.
Фото: Принтсцреен/ТВ Прва
- За све што се дешавало последњих годину и по дана, не могу да оптужујем браћу Ђукановић. То се зна, шверцерима треба сагласност државе, сам механизам је разрађен до најситнијих детаља. Неко је из актуелне власти узео новац - казао је Медојевић, уз тврдњу да је само у мају прошле године прокријумчарено 94 контејнера цигарета.
Он је навео да је јуче током боравка у Луци Бар сазнао да цариник стоји на позицији контроле тек од нове године, што је, како је рекао, несхватљиво. Истиче да би наставак серије „Наркос“ могао комотно да буде снимљен у Луци Бар.
Медојевић каже да ће шверц цигарета престати оног тренутка када политичари из власти престану да узимају новац од шверцера цигарета. Лидер ПзП-а каже да нема воље да се направи радикалан рез и обуставе кључни криминални послови у Црној Гори.
Подвукао је да ДФ није био део Владе након избора 2020. године, и да није ни могао да битније утиче на борбу против организованог криминала.
- Да сам ја постао координатор служби безбедности у понедељак, шверц би престао у уторак - казао је Медојевић.
Он је казао да је посебно важно испитати шта је тзв. „Требињска група“ предвођена лицем које се презива Куштров и Немањом Жугићем урадила везано за кључне одлуке државне политике, посебно по питању јавног задуживања.
- Министар финансија садашњи, Милојко Спајић, и пре него је постао министар говорио је ранијем министру да је он већ министар, што је несхватљиво. Замислите шта је то. Ја сам му у Скупштини говорио да мора да поведе рачуна, да пази и не врши кривична дела - казао је Медојевић.
Он је казао да се у Скупштини јасно видело да Спајић није никакав геније, каквим се представља, те да има сазнања да актуелни министар ђелује упркос озбиљним сумњама да је узео новац од 750 милиона, колико се држава задужила претпрошле године.
(Борба.ме)
БОНУС ВИДЕО:
ЦРНА ГОРА ПАМТИ: Никшићани скупом подсетили на НАТО агресију пре 23 године
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
МИЛО ОДГОВОРИО КУРТИЈУ: Разграничење је завршено - неће бити "исправљања грешака"
25. 03. 2022. у 16:01
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
САМО НЕКОЛИКО САТИ НАКОН ПОБЕДЕ НА СП: Аргентина жестоко оптужила Енглеску и британску морнарицу
АРГЕНТИНА је поново отворила спор са Великом Британијом око Фокландских острва. Само неколико сати након победе над Енглеском у полуфиналу Светског првенства, Буенос Ајрес је оптужио британску ратну морнарицу за, како тврди, „незаконит упад“ у аргентинске територијалне воде.
16. 07. 2026. у 14:34
НАПАДНУТ ДУБАИ: Одјекнула страшна експлозија (ВИДЕО)
Снажне експлозије одјекнуле су у четвртак увече у центру Дубаија, док су изнад града, према извештајима очевидаца, пресретнути пројектили током обновљених иранских напада на циљеве у Уједињеним Арапским Емиратима.
16. 07. 2026. у 19:15
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (0)