"АБАЗОВИЋ ПРИХВАТИО УЛОГУ НАТО ЛУТКЕ" Медојевић упозорава да политичка елита мора бити неутрална
ЦРНА Гора мора заузети неутралну позицију око рата у Украјини, поручио је лидер ПЗП-а Небојша Медојевић.
Фото ДФ
Медојевић данима позива политичку елиту у Црној Гори да се не сврставају ни на једну страну у овом сукобу.
- Црна Гора је требала да остане неутрална и да уради све да кроз ове глобалне турбуленције прође са што мање штете. Нажалост, евроатлантски фанатици у Влади и деловима власти и опозиције су се непромишљено већ сврстали на страну непријатеља Русије. Очигледно да Абазовић, Кривокапић, Спајић, Радуловић, Бечић, Коњевић не схватају да сврставањем на страну непријатеља Русије ризикују да буду стављени на црну листу особа који угрожавају безбедност Русије. И да Русија према њима може да спроведе активности у циљу заштите безбедности земље - казао је Медојевић.
Политика званичне Подгорице према Русији оставиће економске последице на Црну Гору, сматра Медојевић.
Фото УРА
- Да не говоримо да ћемо ове године остати без 30-40% прихода од туризма и да је то 400-500 милиона евра мање за Црну Гору. Шта ће бити са депозитима руских држављана у црногорским банкама, инвестицијама у некретнине. А то ће се наставити и у наредним годинама. Очигледно да је Дритан Абазовић прихватио улогу комедијаша и НАТО лутке у Црној Гори и да игра улогу црногорског Зеленског, не водећи рачуна о интересима Црне Горе - закључио је Медојевић.
(Борба.ме)
БОНУС ВИДЕО:
МОЛИ СЕ БОГУ И ДРЖИ СЕ РУСИЈЕ: У Подгорици скуп подршке братском народу
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПУТИН НАЈАВИО ПАКАО ЗА УКРАЈИНУ: Одговорићемо неколико пута снажније
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин изјавио је да ће одговори Москве на ударе по руској територији бити „узајамни, али неколико пута снажнији“.
13. 07. 2026. у 17:41
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве
НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.
13. 07. 2026. у 12:47
Коментари (3)