УГОВОР ИЛИ ИСКЉУЧЕЊЕ: Упозорење ЦГЕС "Унипрому" који газдује Комбинатом алуминијума

В. К.

22. 12. 2021. у 08:38

ЦРНОГОРСКИ електропреносни систем упутио је допис никшићкој компанији "Унипром" која газдује Комбинатом алуминијума Подгорица да ће фабрику искључити са преносног система ако не потпишу уговор о снабдевању струјом до 25.децембра.

УГОВОР ИЛИ ИСКЉУЧЕЊЕ: Упозорење ЦГЕС Унипрому који газдује Комбинатом алуминијума

Фото EUROPEANWSTERNBALKANS

Пре овог дописа Акција за социјалну правду позвала је државно Тужилаштво да мора хитно да се укључи у случај КАП-а и Електропривреде и утврди да ли у постојећем уговору о куповини струје има елемената кривичног дела злоупотребе положаја у привредном пословању. И управо је СДТ покренуло увиђај поводом сумњи али у законитост уговора између државног "Монтекарга" АД, компанија чији је власник никшићки бизнисмен Веселин Пејовић и повезане фирме "Метал инвестментс лимитед" из Хонгконга.

О томе су обавестили Министарство капиталних инвестиција, на основу чије информације је и формиран предмет.

У пријави се наводи да је на основу мерења утврђено да је тој државној компанији претоваром возова током прошле године направљена штета од 308.000 евра. Наводи се да је лани превезено 735 теретних возова руде боксита за "Унипром" и повезану фирму "Метал инвестментс лимитед" из Хонгконга, а да је због претовара сваки десети воз практично био бесплатан.

ПОД ИСТРАГОМ И ПАРТНЕР

ИЗРАЕЛСКИ бизнисмен Мајкл Дејвид Гринфилд, кога је потпредседник Владе Дритан Абазовић довео у везу са власником "Унипрома" Веселином Пејовићем, по публикацији са сајта његове фирме из Тел Авива нудио је инвеститорима да улажу у црногорски пројекат експлоатације руде црвених боксита. Абазовић је рекао да судећи према подацима од међународних партнера из Израела и САД, против Гринфилда је покренута међународна истрага јер се сумња да је водио највећу финансијску превару у Израелу, тешку преко 150 милиона.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПЕНТАГОН ОБЈАВИО СНИМАК ТОРПЕДОВАЊА ИРАНСКЕ ФРЕГАТЕ! Иран оборио Ф-15?! Колико је ракета патриот преостало? Напади на бродове у Ормузу

ПЕНТАГОН ОБЈАВИО СНИМАК ТОРПЕДОВАЊА ИРАНСКЕ ФРЕГАТЕ! Иран оборио Ф-15?! Колико је ракета патриот преостало? Напади на бродове у Ормузу

НАСТАВЉАЈУ се ваздушни удари на Блиском истоку. САД и Израел настављају да гађају Иран, док иранске снаге узвраћају нападима на израелске градове и америчке базе и дипломатска представништва у региону.

04. 03. 2026. у 06:59 >> 17:20

РАСПОРЕДИО САМ ВОЈСКУ НА 75 ЛОКАЦИЈА Орбан: Украјина дигла у ваздух Северни ток, то се не сме поновити са Дружбом

"РАСПОРЕДИО САМ ВОЈСКУ НА 75 ЛОКАЦИЈА" Орбан: Украјина дигла у ваздух "Северни ток", то се не сме поновити са "Дружбом"

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан објавио је видео на мрежи Икс у којем је поручио да је мађарска војска распоређена на десетинама локација како би заштитила енергетску инфраструктуру земље. Орбан наводи да постоји претња од могућих украјинских саботажа због тензија око руских енергетских испорука и рата на Блиском истоку.

04. 03. 2026. у 13:43

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.

03. 03. 2026. у 20:21

Коментари (0)

Бледило, главобоља и мањак снаге: Ево шта може да стоји иза ових проблема