ПОТОЊА ЈЕ УРА ЗА СМЕНЕ: Мило Ђукановић о иницијативи за гласање о неповерењу Влади
ПОТОЊА је ура да се иницира и процесуира иницијатива за смену Владе, зато што ова влада из дана у дан прави трагичне штете по интересе Црне Горе, изјавио је председник државе и лидер ДПС-а Мило Ђукановић, не кријући оптимизам да ће доћи до пада Владе на иницијативу опозиције о гласању о неповерењу.
Фото Скупштина Црне Горе
- Немам чиме друго да охрабрим јавност осим оним што владајућа коалиција говори о Влади. Да ли сте још негде срели такво искуство да теже оцене о влади саопштава владајућа коалиција од опозиције. У политици каква је Црна Гора је све могуће. Ипак, држим да међу 41 послаником позиције постоје људи који воде рачуна о чему причају. Они људи који су проглашавали премијера и Владу пајацима, до оних људи који су о њима говорили као о највећим криминалцима, мафијашима и лоповима и некомпетентним људима. Изволите сада, то претворите у глас за смену владе - казао је Ђукановић током посете Општини Даниловград.
Он сматра да је за 15 месеци изгубљено време за Црну Гору:
- Зато је потребно ту владу што пре сменити како би се зауставило време пропадања Црне Горе. И да се изабере влада која ће посвећено, одговорно и компетентно водити рачуна о будућем развоју наше земље.
Иначе, Колегијум председника Скупштине усвојио је предлог Демократског фронта, да опозициона иницијатива о неповерењу влади Здравка Кривокапића буде прва, а не последња тачка дневног реда. Тако ће се о горућој теми у Црној Гори расправљати већ у понедељак.
НИЈЕ ВРЕМЕ ДА ОТКРИВАМ
Ђукановић се дотакао и његових мистериозних путовања у Париз државним авионом крајем 2019, а касније у Мајами.
- Још није време да откријем о разлозима посете. Знам да живимо у време политичког ријалитија, у којем је све мање озбиљне политике, а све више циркуса на политичкој сцени и да је најважније да се све догоди пред очима јавности. Већ сам казао тада, и сад одговорно тврдим да је тај мој одлазак тамо био у интересу Црне Горе - казао је Ђукановић.
Препоручујемо
„КЛОПКА“ НА КРОВУ ИНСТИТУТА: У Игалу постављен уређај за мерење концентрација алергена
25. 02. 2026. у 15:30
НЕПРИМЕРЕНО ДОДИРИВАО ДЕВОЈЧИЦУ (10) НА ПАРКИНГУ: Полиција одмах реаговала
25. 02. 2026. у 12:30
НОВИ ПРОТЕСТ У БОТУНУ: Грађани блокирали градилиште, не дају радницима да уђу
25. 02. 2026. у 07:43
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)
УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.
25. 02. 2026. у 12:25
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)