НОВЕ МЕРЕ ОД 1. ДЕЦЕМБРА: У Црној Гори забрањено причешће једном кашичицом

Верске заједнице у Црној Гори обавезне су да своје активности прилагоде актуелној епидемиолошкој ситуацији, које су прописане новим мерама и које су на снази од 1. децембра, па је тако забрањено додиривање и било какав физички контакт са предметима од заједничке употребе.

НОВЕ МЕРЕ ОД 1. ДЕЦЕМБРА: У Црној Гори забрањено причешће једном кашичицом

Фото: Ђ.Марковић

То уједно значи и причешћивање истом кашичицом.

У Црној Гори важе нове епидемиолошке мјере ради сузбијања ширења вируса корона, а неке од њих су да се забрањује организовање прослава Нове године на отвореном, свадбе, концерти, масовна окупљања, а што се тиче верских заједница, обреди уз присуство верника у верском објекту могу се обављати, али да се обезбеди одређени број квадратних метара по особи.

- Верске обреде уз присуство верника на отвореном обављати уз обезбеђивање најмање четири квадратна метра по особи. Обавезно је придржавање мера које се односе на правилно ношење маске и одржавање дистанце од два метра. Забрањено је. Забрањено је додиривање или било какав физички контакт са предметима од заједничке употребе - истиче се у мерама.

Верске заједнице су обавезне да одредите једну или више особа које ће контролисати да ли верници приликом уласка и боравка у верским објектима носе заштитне маске и поштују меру минималне физичке дистанце.

- На уласку/изласку из верских објекта обезбедити средства за дезинфекцију руку и јасно истакнути обавештење о највећем могућем броју особа које истовремено могу бити у верском објекту уз поштовање ношења маске и физичке дистанце од најмање два метра - истиче се у саопштењу Министарства здравља.

Такође, верске заједнице су обавезне да активности кад год је то могуће преносе путем радио или ТВ програма или на други начин који ће омогућити верницима да присуствују верским активностима без доласка у верске објекте.

БОНУС ВИДЕО - KAKO PROVERITI RADNI STAŽ: Jelica Timotijević iz PIO fonda u novoj epizodi Ft1P

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (1)

ПРИЧА О НАЈСТАРИЈЕМ СРПСКОМ КРСТУ