ДЕМОКРАТСКИ ФРОНТ: Бечић нападно показује диктаторски комплекс који је све очигледнији
ДЕМОКРАТСКИ фронт је оптужио председника Скупштине Црне Горе и лидера Демократа Алексу Бечића да је највећа препрека у спровођењу демократије.
Фото: Фејсбук
- Дрским односом, штитећи фотеље и не дозвољавајући поштовање изборне воље грађана, Алексине Демократе заборављају ко је носилац победе од 30. августа. Управо онај који се, наводно, позива на демократију, највећа је препрека у њеном спровођењу, а то је Алекса Бечић.
У саопштењу наводе и да Бачићу треба да буде јасно да премијер и председник Скупштине не могу да да буду из истог политичког блока који има 14 посланика, док већина парламетарне већине, која се противи тој превари изборне воље.
- Зато га позивамо да не саботира демократске принципе, стане на земљу и погледа реалности у очи јер је очигледно обневидио од заљубљености у функцију.
Наглашавају да Бечић нападно показује диктаторски комплекс који је све очигледнији.
- Тако нешто и не чуди ако знамо да је политички узор нашао у Јосипу Брозу Титу, рушитељу Његошеве капеле на Ловћену. Обилато је утицао и на политичке ставове премијера из редова Демократа, Здравка Кривокапића, којем је шеф управо Бечић - кажу у Демократском фронту.
- Алекса мора разумети да Црна Гора није његова странка у којој је његова воља изнад воље друга члана Кривокапића. У држави и демократском друштву постоје нека политичка и изборна правила која се требају поштовати. Према томе, он не уважава вољу народа и води се приватним интересима.
Додају да Бечић треба да престане да тражи инспирацију у наступима Драгиње Вуксановић Станковић и напусти модел уцене који је користио и СДП према својим коалиционим партнерима.
- Синдром брозоморе који дрма Бечића и његове другове оставља тешке последице на земљу и грађане, зато би Демократе требале да се уразуме што прије и дозволе да дођемо до договора који исказује народну вољу. У супротном, сматраћемо да им изузетно пријају салве критика и народна побуна против пролетерских идеолошких скретања и наставка политике ДПС-а - закључује се у саопштењу Демократског фронта.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ЈЕСТЕ, ШЕСТ ГОДИНА СМО ГЛУМИЛИ ПАР" Рада о вези са Миланом, ставила тачку на спекулаије: "Поповић нас је натерао..."
"МЕНЕ је то тада сметало, нисам се сналазила..."
07. 07. 2026. у 09:36
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)