МИРАШ ПРИЗИВА СУКОБЕ: Тражи да им се омогући служење у Цетињском манастиру
КАНОНСКИ непризната Црногорска православна црква поднела је захтев ДПС властима Цетиња да им омогуће да служе у Цетињском манастиру.
Фото: Принтскрин
-Црквена имовина, незаконито уписна на Српску православну цркву, стечена је с позиције силе, злоупотребом политичке моћи, на незаконит начин и није њено законито власништво. Она је и црногорска културна баштина. Ту имовину чини површина већа од 12 квадратних километара земљишта и већина од око 650 цркава и скоро сви манастири. Власти морају да је врате у државно власништо и дозволе да на олтарима наших цркава служи свештенство Црногорске цркве, док се црногорско црквено питање не реши на праведан начин и Црногорска црква добије статус домицилне - поручио је распоп Мираш. -Очекујемо да нам дозволе, и да се столица Светога Петра Цетињскога напокон врати Црногорској православној цркви, јер је она духовна окосница црногорске државе.
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
ТРАМП УКРАО ШОУ НА ЖРЕБУ ЗА СП: Сцена која је обишла свет - Меланија није крила одушевљење (ВИДЕО)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп био је у центру пажње на извлачењу група за Светско фудбалско првенство 2026. године, где је извео свој познати YMCA плес и примио прву ФИФА-ину награду за мир.
06. 12. 2025. у 10:31
Коментари (6)