НАЈВЕЋА ИНВЕСТИЦИЈА У ГРАДУ У ПРОТЕКЛЕ 3 ДЕЦЕНИЈЕ: Отворена јавна гаража у центру Херцег Новог са 170 паркинг места
ОД данас (14.јул) су Новљанима и гостима доступна паркинг места у центру града, код зграде општине, а јавна гаража отворена је синоћ уз ватромет, наступ Градске музике и мажуретки, оркестра Шлезингер из Крагујевца и Музичког колектива Кино култура и бројне званице.
ФОТО: В. В.
Гаража која се спушта до нивоа обале и пространи плато који се наслања на Његошеву улицу изграђени су за годину и по и значајна су допуна градској инфраструктури у којој је паркинг био један од кључних проблема. Вредност овог пројекта је 3,9 милиона евра.
Председник Општине Стеван Катић који је отворио објекат подсетио је да је овај простор до пре две године био недовољно искоришћен, симболизовао је неко друго, прошло време, а сада је коначно постао функционалан и добио модерно рухо, какво приличи граду који се убрзано креће путем развоја.
Према његовим речима, једна од највећих инвестиција у граду у последњих 30 година, финансирана је директно преко буџета Општине, а симболише амбицију да се подигне стандард и квалитет живота у Херцег Новом.
- Он представља професионализам и успех, али и храброст. У економски најтежем периоду 21. века, не само у Црној Гори већ и у целом свету, учинили смо готово немогуће – нисмо запоставили потребе грађана и гостију Херцег Новог, нити занемарили тежњу за општим напретком и бољитком – истакао је Катић.
Несумњиво, јавна гаража олакшаће приступ и боравак у центру града а плато ће постати место окупљања, дружења и размене искустава, локација на којој ће бити организовани многи културни догађаји, уверен је Катић.Његова оцеан је И да Херцег Нови заслужује да постане епицентар прогреса целе земље, па реализацијом сваког новог пројекта треба да служи као пример у земљи и шире.
Катић је честитао 13. јул уз - жељу да слободу коју данас имамо и осећамо искористимо на најбољи могући начин, да радимо и бескомпромисно се боримо за боље сутра. -
Церемонији отварања трга и јавне гараже, поред свих секретара и општинских функционера, руководилаца јавних предузећа, присуствовали су и конзул Републике Србије у Херцег Новом Зоран Дојчиновић и министар саветник у Амбасади Републике Србије у Црној Гори, Мићо Роговић, али и челници Општине Тиват Жељко Комненовић и Владимир Арсић.
У гаражи је 170 паркинг места а још десетак је обезбеђено на приступној саобраћајници. Плато је оплемењен новим зеленилом.
Препоручујемо
ИНВЕСТИТОР ИЗ БЕОГРАДА: Време је за реконструкцију задужбинске зграде на Белависти
25. 06. 2021. у 18:29
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
УКРАЈИНА ЈЕ ПАЛА НА КОЛЕНА: Стигао ултиматум који не смеју да одбију
ЛИДЕР пољске опозиционе партије Право и правда и бивши премијер Пољске Јарослав Качињски поручио је да Украјина не може бити примљена у Европску унију док не одбаци политику величања Степана Бандере, Украјинске устаничке армије и Организације украјинских националиста.
05. 07. 2026. у 07:22
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
СТРАШНО: Предозирао се унук Ере Ојданића - драма у Реснику
УНУК Ере Ојданића, Андрија Ојданић данас се предозирао наркотицима, због чега је морала да реагује хитна помоћ.
03. 07. 2026. у 18:30
Коментари (0)