ПОДРШКА БОРБИ ЗА ВЕРУ И СПЦ: СКАНУ осудила напад на оца Гојка Перовића на Цетињу
СРПСКА краљевска академија научника и уметника најоштрије је осудила најновији напад на Митрополију црногорско приморску СПЦ на Цетињу и на ректора Богословије, оца Гојка Перовића.
Фото Н. Карлић
- Ово су атаци на духовност нашег рода, нешто најдрагоценије, уз културу и науку, за сваки народ -кажу из СКАНУ. - Реч је о неделу која мора да буде кажњено, а Митрополија и њена чеда заштићена. Наша академија је једна од ретких у Европи и свету, која има одељење духовности и архијереје у својим редовима и зна шта значи борба за веру своју, која нас је, вазда, одржала. Надлежни да одмах реагују.
Академици СКАНУ истичу да је некима мало пострадања свештеника, монаха и архијереја током Другог светског рата, а нарочито после њега, и посебно у Црној Гори, „па дубоко у 21. веку ударају тамо где смо сви најосетљивији и најјачи“.
- Зато смо, свим срцем, уз нашу браћу уз јуначку Митрополију црногорско приморску СПЦ у свим временима, укључујући на најновија - кажу у СКАНУ.
Препоручујемо
НАПАДНУТ ОТАЦ ГОЈКО ПЕРОВИЋ: ДПС кабадихија ударио на свештеника док је био са сином!
27. 06. 2021. у 14:59
"ВИ СТЕ ЧОВЕК У ОЧАЈНОМ ПОЛОЖАЈУ" Орбан упутио бруталну поруку Зеленском: Свако ће добити оно што заслужује
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан упутио је поруку украјинском председнику Владимиру Зеленском на друштвеној мрежи Икс у којој наводи да му се чини да "нећемо моћи да дођемо до разумевања".
22. 01. 2026. у 17:27
ТРАМП САОПШТИО УДАРНУ ВЕСТ О ГРЕНЛАНДУ У ДАВОСУ
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп рекао је да неће користити силу против Гренланда.
21. 01. 2026. у 15:13
КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)
БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.
22. 01. 2026. у 10:10
Коментари (1)