У ЧИЈОЈ ЈЕ ДРИТАН ВЛАДИ? Абазовић правда лажну Косово због тужбе против Црне Горе
ПОТПРЕДСЕДНИК Владе Црне Горе Дритан Абазовић је поводом тужбе коју је "министарство правде" лажне државе Косово поднело за повратак имовине у Рафаиловићима, изјавио да је то судски спор и да нема никакве везе са политичким односима Црне Горе и тзв. Косова, преноси Репортери.
Фото: ЕПА/Борис Пејовић
- То је случај за правосуђе, могу да кажем да у Црној Гори можда и на (тзв..) Косову имамо пуно проблема са правосудним и тужилачким системом, није реч само о овом случају, већ о случајевима који деценијама не добијају постојећим који су били су деценијама без епилога - рекао је Абазовић.
Додао је да ће се овај као и остали судски предмети завршити и истакао да је правосудни систем независан.
- Тај случај не спада у надлежност Владе, надам се да ће се то завршити, будући да судски систем функционише независно, али на овај случај треба извршити позитиван притисак - рекао је Абазовић за „ФронОнлине“.
"Министарство правде" тзв. Косова затражило је од суда у Котору да донесе привремену меру којом се забрањује отуђење имовине до окончања предмета на суду.
У тужби тзв. Косово тврди да је власник и потражује парцелу површине 4.555 метара квадратних, и уз тужбу прилаже доказ – купопродајни уговор закључен 22. марта 1961. године у Окружном суду у Котору.
Општина Будва, коју заступа Секретаријат за заштиту имовине, оспорила је тужбу тражећи од суда да је одбаци.
Препоручујемо
ВУЧИЋ ДЕЖУРНА ТЕМА У МИЛОВОМ ГЛАСИЛУ: Напали га и због најављене помоћи Никшићу
25. 06. 2021. у 07:53
УКРАЈИНЦИ ОБОРИЛИ НОВИ РУСКИ ДРОН: Запрепастили се шта се налази у њему
ЈЕДНОГ од првих дана 2026. године украјинска војска оборила је руски дрон новог типа. Идентификован је као „Геран-5“, брз и далекометни дрон.
23. 01. 2026. у 12:25
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (1)