ЗБОГ ПОДРШКЕ МЛАДИЋУ ОСТАО БЕЗ ПОСЛА: Експерт Министарства просвете Црне горе добио отказ због поста о генералу

Танјуг

09. 06. 2021. у 18:48 >> 18:50

МИНИСТАРСТВО просвете, науке, културе и спорта раскинуло је консултантски уговор са спољним експертом Владимиром Вуковићем због подршке генералу некадашње ВРС Ратку Младићу, коме је у Хагу потврђена пресуда доживотног затвора за злочине током протеког рата у БиХ.

ЗБОГ ПОДРШКЕ МЛАДИЋУ ОСТАО БЕЗ ПОСЛА: Експерт Министарства просвете Црне горе добио отказ због поста о генералу

Foto: Tanjug/AP Photo/Peter Dejong

Вуковић је на свом фејсбук профилу, уз фотографију Младићеве генералске капе, објавио: - Јер у месту испод Трескавице, не рађају мајке кукавице, заједничке чуваћемо слике, ђенерале Српске Републике.

- Због упорног игнорисања упозорења челних људи ресорног Министарства и константног скретања негативне медијске позорности на институцију у којој јој је ангажован, екстерном консултанту за област ауто-школе, Министарства просвете, науке, културе и спорта, Владимиру Вуковићу, раскинут је уговор - саопштено је из тог ресора.

Министарство је истовремено апеловало на све запослене да буду одговорни у комуникацији и понашању на друштвеним мрежама.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ! Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)

"РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ!" Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)

ВЕЛИКИ политички заокрет у Мађарској најавио је лидер опозиционе Тисе Петар Мађар, који је после изборне победе поручио да земљу чека обнова пуног учешћа у Европској унији и НАТО, миран пренос власти и озбиљно преуређење државног врха.

13. 04. 2026. у 07:27

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала

САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала

На данашњи дан, 11. априла 2002. године, на улазу у здање Дома Народне Скупштине Србије (тадашње Скупштине СРЈ) у Београду, бивши министар унутрашњих послова Србије Влајко Стојиљковић извршио је самоубиство, непосредно након усвајања Закона о сарадњи са Хашким трибуналом. Преминуо је два дана касније од последица рањавања.

11. 04. 2026. у 21:30 >> 21:39

Коментари (0)

САДА ЈЕ СВЕ ЈАСНО! Никола Јокић остао у конкуренцији за МВП награду, Денвер добио тешког ривала у првој рунди плеј-офа