СЛОГА И ЈЕДИНСТВО СУ НАМ КАО ХЛЕБ И ВАЗДУХ: Прва изјава митрополита Јоаникија након што је изабран на трон Св Петра Цетињског

ПОТПУНО сам се препустио вољи божијој и очигледно да је божија воља преко архијереја Српске православне цркве испуњена, казао је митрополит Јоаникије, одговарајући на питање да ли је очекивао да управо он буде изабран за наследника митрополита Амфилохија, преносе данас медији у Црној Гори.

СЛОГА И ЈЕДИНСТВО СУ НАМ КАО ХЛЕБ И ВАЗДУХ: Прва изјава митрополита Јоаникија након што је изабран на трон Св Петра Цетињског

Фото: М.С.

Јоаникије је у краткој изјави за Дан нагласио да су нам слога и јединство потребни “као ваздух и хљеб и као дисање”.

Новоизабрани митрополит црногорско-приморски Јоаникије казао је синоћ и да жели мир, срећу, слогу и сваки напредак Црној Гори. Он је истакао да без слоге и јединства не можемо напред.

Сабор Српске православне цркве (СПЦ) одлучио је јуче у Храму Светог Саве у Београду да епископ будимљанско-никшићки Јоаникије буде нови митрополит црногорско-приморски.

Јоаникије је на тој позицији наследио покојног митрополита Амфилохија, који је преминуо 30. октобра прошле године од последица корона вируса.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ! Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.

06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21

Коментари (0)

ГУРНУО МЕ ЈЕ И ОТЕРАО КУЋИ Гоца Лазаревић доживела стравично понижење на весељу, на њу насрнуо мушкарац - Трчала сам и плакала