БРАВО, БЕОГРАЂАНИ! У престоници вакцинисано 460.169 људи
ЗАМНЕИК градоначелника Београда Горан Весић објавио је на свом Фејсбук профилу да је у Београду закључно са јучерашњим даном „вакцинисано 460.169, односно 32,68 одсто пунолетних грађанки и грађана”.
Фото: Фејсбук/Горан Весић
– Број ревакцинисаних је 325.688, односно 23,12 одсто пунолетних грађанки и грађана. У популацији између 65 и 74 године вакцинисано је 61,49 одсто грађанки и грађана, што значи да је од хиљаду грађана из ове популације вакцинисано 615 – написао је Весић.
Он је навео да од вакцинисних у Београду 47 одсто чине мушкарци, а 53 одсто жене, док је просечна старост вакцинисаних 60,5 година.
Весић је навео да је у Београду, закључно са јучерашњим даном, дато 785.857 доза вакцине. Он је објавио да је до сада у нашем граду највише грађана примило вакцину „синофарм” и то 295.994, потом „фајзер” 60.384, „спутњик В” 58.352 и „астразенека” 45.439 људи.
– Београд побеђује – закључио је Весић.
Препоручујемо
ШТА СЕ ОВО ДЕШАВА У БРИСЕЛУ? ЕУ убеђује Белгију да прихвати план који би разбеснео Русију, воде се разговори ван главне сале самита
ЕВРОПСКА комисија и Белгија тренутно воде интензивне разговоре ван главне сале самита како би усагласиле најосетљивије делове плана Европске уније за коришћење 210 милијарди евра замрзнуте руске имовине у корист Украјине, рекло је за Политико пет дипломата и званичника ЕУ упознатих са током преговора.
18. 12. 2025. у 16:38
"СРБЕ СУ РАСТРГЛИ, РАСТРГЛИ СУ ЈЕДАН НАРОД" Путин жестоко ударио по Европи: Тамо нема цивилизације, само деградације!
ИСПОСТАВИЛО се да на Западу нема никакве цивилизације, већ само континуирана деградација, изјавио је председник Русије Владимир Путин на проширеном колегијуму Министарства одбране Русије.
17. 12. 2025. у 13:13
МИМУ ЗАУСТАВИЛА ПОЛИЦИЈА: Изненадило их је оно што су затекли у колима
НАКОН што их је зауставила полиција, призор у колима их је изненадио...
17. 12. 2025. у 10:09
Коментари (0)