ПРИЈАВЕ ОД 29. МАРТА ДО 14. МАЈА: Упис у предшколске установе и ове године биће електронски, преко е-управе

КОНКУРС за упис у вртиће почиње 29. марта и трајаће до 14. маја, најавио је Славко Гак, секретар за образовање и дечју заштиту.

ПРИЈАВЕ ОД 29. МАРТА ДО 14. МАЈА: Упис у предшколске установе и ове године биће електронски, преко е-управе

Фото Ж. Кнежевић

Као и претходних година, родитељи ће подносити електронске пријаве преко е-управе.

Према речима Гака, апликација за пријаву је тренутно обустављена, а поново ће се покренути кад Град објави број слободних места. Он је истакао да се сви чини, како би се проширили капацитети.

Прошле године је конкурсом за упис било места има за 12.702 малишана, од којих је 5.777 у јаслама, 2.207 за вртићке групе, 4.156 за четворочасовни припремни предшколски програм, 546 за целодневни и 16 за развојне групе. Као и претходних година, очекује се да највише деце буде уписано у обданишта у Новом Београду, следи Палилула, Земун, Чукарица... Од приградских општина највише места има у Младеновцу - 591, а најмање у Барајеву - 205.

- Ове недеље је долазност смањена и износи око 45 одсто - навео Гак.

ОСЕТЉИВЕ ГРУПЕ СУ ПРИОРИТЕТ

ПРИОРИТЕТ при упису имају деца из осетљивих група, малишани чији су родитељи запослени и редовни су студенти, они који су треће и свако наредно дете у породици. У претходних седам година обухват деце предшколским образовањем је повећан са 45 на 73 одсто. Вртиће похађа око 58.000 малих Београђана, а Град субвенционише боравак у приватним вртићима за још око 20.000 малишана.

- Ми смо нагласили да, ако постоји могућност да дете борави код куће, тако и буде. Корона нас није изненадила. Од маја, кад су се отвориле установе, уз поштовање мера, сталну комуникацију, пратили смо сваки случај, небитно да ли се радило о детету, родитељу или запосленима. Било је случајева да су заражени запослени и деца, али процес рада није био угрожен.

Гак је рекао да је мање од 2.000 запослених у предшколским установама вакцинисано и позвао их да то учине.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.

17. 07. 2026. у 14:37

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.

17. 07. 2026. у 12:51

Коментари (0)

ХУМАНОСТ У ГЛАВНОЈ УЛОЗИ: Фондација Моззарт наставља са улагањима у заједницу