СТАКЛЕНОМ СТАЗОМ У СТАНИЦУ: Најављене значајне промене на делу Савског трга
ИЗНАД степеништа зграде старе Железничке станице биће постављен стаклени прелаз који ће спојити плато и врата зграде.
<Фото Приватна архива
Идеја је била да то буде стаклена површина, како би степениште остало транспарентно, јер је и оно део споменика културе. У наредне две недеље ће бити завршена та стаклена платформа, ширине улазних врата.
Такође, када буде почела реконструкција зграде станице у Историјски музеј, разговараћемо о ентеријеру, рекао је главни градски урбаниста Марко Стојчић. Према његовим речима, сви посетиоци Савског трга улазе у споменик где могу да прочитају текст и упознају се са историјом.
- Имаћемо и кустоса који ће током свог радног времена заинтересованима говорити о Стефану Немањи и делу српске историје. Ово јесте својеврсни музеј на отвореном и сигуран сам да ће у неком тренутку сваки грађанин Србије пожелети да дође - говори Стојчић.
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег
СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.
11. 03. 2026. у 17:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (1)