ЗАБЉЕШТАО ПОСТАМЕНТ СПОМЕНИКА: Горан Весић о припремама за откривање моњументалног обележја Стефану Немањи (ФОТО)
БЛИЖИ се Свети Сава, дан за када је планирано да у Београду буде свечано отворен споменик Стефану Немањи.
Фото: Фејсбук/ Горан Весић
Радови се приводе крају, а вечерас је први пут упаљена расвета у постаменту споменика.
Том поводом огласио се и заменик градоначелника Горан Весић.
- Вечерас је први пут упаљена расвета у постаменту споменика Стефану Немањи. Наредних дана, екипа мајстора за светло која је данас допутовала из Москве вршиће њено подешавање.
Данас је почело постављање стубова са кога ће бити осветљена статуа Стефана Немање. Расвета ће бити у функцији до наредне среде!
Све ће бити спремно за отварање 27. јануара!
Београд побеђује!
Препоручујемо
"НЕМАЊУ" ГРАДУ ПРЕДАЈУ У ПЕТАК: Ево до када ће бити завршена обнова Савског трга
20. 12. 2020. у 07:45
НЕВЕРОВАТНО ОТКРИЋЕ У РУМУНИЈИ: Користила камен као држач за врата, испоставило се да вреди милион евра
КАЖУ да је нечије смеће нечије благо, али комад „камена“ који је деценијама држао врата отвореним представља благо по готово свачијим стандардима.
09. 12. 2025. у 16:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)