ПОНОВО "ИСПЛИВАО" НЕМАР: Приобаље Савског кеја затрпано смећем, инспекција тражи власнике сплавова
ПРИОБАЉЕМ Саве поново плови отпад. Смеће које се месецима таложи око сплавова на Савском кеју не престаје да задаје муке житељима овог дела Новог Београда, али и грађанима који овде рекреативно долазе.
Фото Приватна архива
Због пораста водостаја, флаше, лименке и пластичне кесе поново су на површини, односно стари проблем је поново "испливао". У Секретаријату за инспекцијске послове рекли су за "Новости" да су Сектору за комунални инспекцијски надзор у протеклом периоду достављане пријаве грађана које су се односе на смеће око плутајућих објеката на делу водног земљишта реке Саве, као и то да су комунални испектори обавили ванредни инспекцијски надзор.
Новчане казне
ОДЛУКОМ о постављању плутајућих објеката прописано је да ће се новчаном казном од 100.000 динара казнити за непоштовање одредаба власник, док ће се казном од 10.000 динара казнити корисник. Износ од 50.000 платиће предузетник, док ће казна од 10.000 бити уручена физичком лицу.
Одлуком о постављању плутајућих објеката прописано је да је власник, односно корисник, обавезан да га постави и користи у складу са одобрењем, да га редовно одржава у исправном и уредном стању, штити га од корозије, влаге и воде и да уклања отпатке и нанос око кафића на води. Инспекцијски надзор над применом ове одлуке обавља инспекција Града.
- Услед ванредне сутуације изазване епидемијом вируса корона, комунални инспектори изласком на терен нису затекли власнике којима би биле наложене мере за отклањање неправилности, односно уклањање смећа и отпадака око плутајућих објеката, док су поједини власници сами, односно без налога инспекције извршавали обавезе и чистили водни простор око сплавова - говоре у Секретаријату.
Препоручујемо
Првог викенда у децембру „Чистоћа“ бесплатно транспортује кабасти отпад
05. 12. 2025. у 10:00
ИЗБЕГАВАЈТЕ ОВЕ ПРАВЦЕ У БЕОГРАДУ! Поподневни шпиц узео маха! (ФОТО)
04. 12. 2025. у 16:31
Обавештење о ванредним активностима ЈКП „Градска чистоћа“ за 04. децембар
04. 12. 2025. у 10:00
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (1)