ПОМОЋ БЕОГРАДА СПЦ У ХРВАТСКОЈ: Уплаћена донација у износу од 100 хиљада евра
ЗАМЕНИК градоначелника Горан Весић саопштио је да је разговарао са митрополитом Порфиријем поводом земљотреса у Хрватској, а због ког су наше цркве и манастири претрпели штету.
Фото Предраг Митић
"Управо сам завршио телефонски разговор са Његовим високим преосвештенством митрополитом Порфиријем. У име Града Београда изразио сам жаљење због штете коју су претрпеле наше цркве и манастири због земљотреса.
Град Београд је данас уплатио донацију Митрополији загребачко - љубљанској Српске православне цркве у износу од 100 хиљада евра како би наша црква купила 30 мобилних јединица чија је површина 15 метара квадратних са тоалетом. Ове мобилне домове српска црква ће уступати најугроженијим породицама у Хрватској које су остале без крова над главом.
Град Београд ће упућујући директну помоћ Митрополији загребачко - љубљанској као и апелом грађевинским компанијама које послују у Београду помоћи обнову кућа у селу Мајске Пољане које је тешко страдало у земљотресу као и српских цркава у Петрињу и Сиску.
Позивам све компаније и појединце који могу да помогну да се обрате Митрополији загребачко - љубљанској и да донирају или купе мобилне јединице за смештај угрожених породица", написао је Весић на Фејсбуку.
Препоручујемо
ИРАН ЛАНСИРАО РАКЕТЕ СА БОЈЕВОМ ГЛАВОМ ОД ЈЕДНЕ ТОНЕ: Тврде да су погодили аеродром у срцу Тел Авива (ВИДЕО)
ИРАНСКИ Корпус исламске револуционарне гарде тврди да је јутрос лансирао балистичке ракете са експлозивним бојевим главама од једне тоне на аеродром Бен Гурион у Тел Авиву.
05. 03. 2026. у 13:12
РУТЕУ СТИГЛА ОШТРА ПОРУКА ЧЛАНИЦЕ НАТО: Ко каже да већина подржава ударе на Иран?
ШПАНСКА министарка одбране Маргарита Роблес оштро је данас одбацила тврдњу генералног секретара НАТО-а Марка Рутеа да постоји "широка подршка" чланица савеза рату који амерички председник Доналд Трамп води против Ирана.
05. 03. 2026. у 12:54
ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата
НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.
03. 03. 2026. у 20:21
Коментари (1)