ОШТРИЈЕ ПРЕМА БАХАТИМА: Које су нове казне предвиђене за власнике возила који нису затечени приликом непрописног паркирања
ВЕЋЕ новчане казне убудуће ће бити резервисане за возаче који у року од осам дана не доставе податке о кориснику возила у оним ситуацијама када услед непрописног паркирања починилац прекршаја није затечен у возилу, одлучено је на седници Скупштине града.
Циљ је увођење реда на паркиралиштима
Уместо у висини казне за прекршај за непрописно паркирање, сада су за недостављање података запрећене казне за појединце од 25.000 динара, а за предузећа чак 100.000 динара.
- Имајући у виду да је један од циљева града увођење реда на јавним паркиралиштима, као и процесуирање најнеодговорнијих, који на све начине покушавају да избегну санционисање за учињене прекршаје. Ова одлука се односи на ситуације када власник возила не достави податке о идентитету лица коме је омогућено управљање возилом и доказ на основу којег се може утврдити на неспоран начин ко је возио у одређено време - наводи се у одлуци.
Како се истиче, досадашња пракса је показала да када починилац прекршаја није затечен на лицу места велики проценат власника, у прописаном року од осам дана не достави потпуне и тачке податке о особи која је управљала, у циљу издавања прекршајног налога, а велики број ни не плати.
- Тако се са истеком рока, власнику возила издаје прекршајни налог за недостављање података у висини новчане казне, која је предвиђена за непрописно паркирање, а самим тим, возачу омогућава пролонгирање санкционисања прекршаја - наводи се у одлуци. - У одређеним случајевима, долазило је до застарелости поступка.
ОГЛАШАВАЊЕ НА СТУБОВИМА
ИЗМЕНАМА одлуке омогућено је постављање средстава за оглашавања на стубове јавне расвете нисконапонске и контактне мреже, не само у случајевима када се оглашава за манифестације Града Београда, већ и као делатност.
Препоручујемо
БАХАТО ПАРКИРАЊЕ ИСПРЕД ИНФЕКТИВНЕ: Оставио џип, а онда је уследила ова реакција (ФОТО)
24. 11. 2020. у 19:35
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (2)