ИНАТ РУШИ ПЛАФОН: Невоље житеља Гарсије Лорке 2В са комшиницом, мајсторе не пушта у стан
ЗБОГ неодговорности и неоправданог ината своје комшинице, станари зграде у Улици Гарсије Лорке 2В месецима не успевају да реше проблем на инсталацијама, који наноси штету у домовима на целој вертикали стамбеног објекта.
Оштећења у купатилу у згради
Иако су запослени у Војној установи "Београд-2", у чијем је систему одржавања поменута зграда на Палилули, установила неисправност, даље поступање је онемогућено јер сусетка не жели да сарађује.
Комшије су удружене у намери да отклоне квар, због ког су почели чак и плафони да се руше. На својој кожи муку најбоље је осетио Славољуб Јовановић са четвртог спрата, коме је купатило демолирано већ неко време.
- Проблематична комшиница станује спрат изнад мене - прича нам Славољуб. - Квар постоји на водоводним цевима, али она одбија да сарађује. Неће да отвори врата. Најгоре је то што мајстори хоће да дођу, али ето, она се инати и малтретира целу зграду.
Јовановић је покушао да се обрати инспекцијама, али оне су га шетале од једне до друге и назад, а комунална милиција нема надлежност у оваквим ситуацијама, без судског налога. У немоћи је, каже, писао и заштитнику грађана, али одговор није био њему наруку. Чак су алармирали и Центар за социјални рад.
- Верујем да наш случај није једини. Управник зграде покренуо је судски спор, како би донео привремену меру, али на одговор се чека. То је једино што нам је преостало - каже наш саговорник.
НЕГИРА ПРОБЛЕМ
КОМУНАЛНА милиција такође је излазила на терен овим поводом.
- Комшиница је изјавила да из њеног стана не цури никаква вода, да је она звала мајстора који је све поправио и да нема више намеру никога да пушта у стан. Такође је изјавила да је комшије пријављују зато што је мрзе - рекли су нам у Секретаријату за послове комуналне милиције.
Из Војне установе "Београд-2" са наведеним проблемом су добро упознати. У јулу су њихови мајстори констатовали неисправност на инсталацијама, али није им било омогућено да уђу у стан дужи временски период.
- Уз помоћ и присуство радника Социјалног центра, нашим запосленима 2. октобра омогућен је улазак у стан - рекли су нам из надлежног Министарства одбране. - Установљено је да у објекту не постоје санитарни уређаји, као и да је када запушена и ван функције. Напомињемо да наведене неисправности нису обухваћене обавезама које је Војна установа "Београд-2" преузела Уговором о одржавању зграде. Стога, неопходно је да власник стана сам отклони проблем, како не би угрожавао безбедност и имовину других станара.
У покушају да стигнемо до одговора којој адреси могу да се пожале ови суграђани, и ми смо наишли на зид. Из палилулске инспекције потврдили су нам да већ имају пријаву и да су предмет упутили Секретаријату за инспекцијске послове Града Београда, јер овај случај није у њиховом домену. Међутим, одговор из Секретаријата јесте да питања упутимо комуналној инспекцији Палилуле.
ПОКРЕТАЊЕ ТУЖБЕ
БУДУЋИ да се и ЈП "Градско стамбено" бави одржавањем зграда, поводом ове ситуације рекли су нам да ни њихове надлежне службе не би могле да уђу у било чији стан без одобрења власника.
- Уколико проблем угрожава комшије, потребно је да се станари обрате надлежним комуналним и инспекцијским службама ради добијања потврде о угрожености живота, здравља или имовине. Са таквом потврдом даље покрећу судску тужбу против несавесног власника, ради добијања привремене судске мере, која у крајњем случају може да резултира асистенцијом полиције приликом уласка у стан, а у циљу решавања проблема - објаснили су у "Стамбеном".
Препоручујемо
РАДОВИ У ЖИТИШТУ Комплетна замена старих и дотрајалих цеви у наредна три месеца
16. 10. 2020. у 10:02
КВАР НА ГЛАВНОМ ЦЕВОВОДУ: У већем делу Лесковца пад притиска у водоводној мрежи
07. 10. 2020. у 11:24
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)