ДОБРОВОЉНО ДАВАЊЕ КРВИ: Позив за грађане
ИНСТИТУТ за трансфузију крви Србије позива суграђане да и у наредном периоду дају крв.
Фото: Р. Шегрт
Трансфузиолошки аутобус ће се у понедељак од 11 до 16 часова налазити испред општине Звездара, а у уторак у насељу Степа Степановић од 12 до 17 сати, као и испред "Делта ситија" у Новом Београду од 13 до 17 сати.
У среду, акције ће бити организоване испред општине Врачар од 10 до 14 сати, код Старог меркатора у Новом Београду од 11 до 16 часова и у Пожешкој улици на Чукарици, испред Дома здравља, од 12 до 17 сати. У четвртак, крв се може дати у Црвеном крсту Обреновца од 10 до 16 сати, и у "Фрикому" на Палилули од 11 до 15 часова.
У петак аутобус за трансфузију крви налазиће се испред Храма светог Великомученика Димитрија од 11 до 16 сати, као и у Црвеном крсту Србије и Амбасади Сједињених Америчких Држава од 10 до 16 сати. За викенд, 12. и 13. септембра, крв се дати у Калуђерици, "Поинт Центар", од 9 до 13 сати, односно у Борчи, "Стоп Схоп", од 10 до 15 часова.
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)