ДАНАС ПРОМЕНА НАЗИВА: Спремна табла, Загорска постаје Улица Благоја Јововића
ТАБЛА са написом о Благоју Јововићу, атентатору на Анту Павелића, и информација о његовом херојском чину биће постављена данас у некадашњој Загорској улици у Земуну, која ће убудуће носити име по Јововићу.
Фото: Фејсбук/ Горан Весић
Ову вест поделио је заменик градоначелника Горан Весић на свом фејсбук-профилу.
Он је истакао да је "чињеница да Јововић добио улицу у Београду победа већинске и пристојне Србије која жели да слави своје хероје, своју историју и културу".
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима
КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.
01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
ЈЕЗИВ СНИМАК ИЗ ХРВАТСКЕ, ДЕВОЈКЕ ВИКАЛЕ: "Не у аутобус, не!"
ДРУШТВЕНИМ мрежама кружи снимак који приказује забрињавајућу вожњу возача камиона.
30. 06. 2026. у 11:05
Коментари (6)