Најзанимљивији детаљи Удбиног досиjeа о усташком поглавнику - од љубавница до здравствених проблема усташког вође - све до објаве едиције „Успон и пад Анте Павелића“ нису угледали свјетло дана - почиње текст због ког се огласио Горан Весић.

Коментари (6)

Ratkom

29.07.2020. 20:27

@Micko - Nije to samo slučaj u bgd. Kako ti zoveš bezimene ulice,puni su ih gradovi u zapadnoj evropi. Upravo zbog toga nikome ne smetaju. Idi ti fino kod onih svojih prika ,koji su nam vadili dušu i oči u tri rata,kaži da si Srbin/ ako jesi/ i javi kako ti je bilo.

miami

29.07.2020. 21:34

@Micko - Te bezimene ulice ne treba da idu ovakvi junaci., Znam da je mnogim beogradjanima Pavelic drag, ali na zalost moramo da vas razocaramo. Blagoje ce da dobije centralnu ulicu u Beogradu. A te ulice, koju su za tebe 'duse' nisu to I najvecem broju beogradjana ne predstavljaju nista.

Gaudeamus Igitur

29.07.2020. 22:17

Nemamo se šta nekome pravdati a pogotovu ne narodima koji na svojim rukama imaju naše krvi do lakata. Takođe nema potrebe za bilo kakvu polemiku sa rezidumima titoizma - pripadnicima kvazi elite. U svojoj zemlji možemo raditi šta god želimo.

Dragomir

30.07.2020. 00:38

У Земуну, у најстрожем центру, налазе се улице Дубровачка и Штросмајерова. Дубровачка се пре 1793 (најстарији сачувни попис) па до 1816 звала Дуга, после Код зеленог дрвета. Штросмајерова је до 1897 имала назив Манастирска, јер је водила ка манастиру, не самостану, у великом парку, који је у то време био намењен за карантин. Зашто те улице неби добиле првобитне називе и коме би то сметало?