КУЛТУРНИ ВИКЕНД У ОБРЕНОВЦУ: Од филма, преко позоришта до кловнова

Јелисавета Љутић

12. 03. 2026. у 09:25

Током предстојећег викенда љубитељи филмске и позоришне уметности у Обреновцу, имаће прилику да уживају у припремљеном филмском и позоришном програму Спортско-културног центра “Обреновац“.

КУЛТУРНИ ВИКЕНД У ОБРЕНОВЦУ: Од филма, преко позоришта до кловнова

Фото Н. ФиФић

У петак, 13. марта са почетком у 20 сати на биоскопском платну Спортско-културног центра “Обреновац“ биће приказан филм “Глас Хинд Ражаб“. Фим траје 90 минута.

Јануара 2024. године волонтери Црвеног полумесеца примају хитан позив. У Гази, шестогодишња девојчица заробљена је у аутомобилу под израелском ватром и преклиње за спас. Док покушавају да је задрже на вези, чине све што је у њиховој моћи да до ње стигне возило хитне помоћи. Девојчица се звала Хинд Ражаб.

У суботу, 14. и у недељу 15. марта са почетком у 20 сати у великој сали Спортско-културног центра “Обреновац“ биће приказан филм “Биће нових лета“. Филм траје 95 минута.

Инспирисан истинитим догађајем, филм „Биће нових лета“ је драмедија о члановима породице Шкрбић, потпуно опседнутој летовањима и идејом да се годишњи одмор не сме никако пропустити. Стицајем низа друштвених околности, они ће се наћи у необичној летњој авантури, која им мења односе и поглед на себе. Вођени идејом „обавезног“ летовања, Шкрбићи улазе у низ апсурдних и духовитих ситуација које, уместо да их раздвоје, постају повод да се боље разумеју и поново повежу. „Биће нових лета“ доноси причу о породичном заједништву, о томе како се оно у савременом и ужурбаном свету лако изгуби, али и како, кроз неочекиване околности, може поново да се пронађе.

Позоришна представа за децу “Кловновска академија“ биће одиграна на позоришној сцени Спортско-културног центра “Обреновац“ у недељу, 15. марта са почетком у 12 сати.

Представа „Кловновска академија“ је духовита прича са два лика. Млади „кловн у покушају“ и „кловновски професор“ који се труди да од њега направи правог кловна. Уз много труда и урнебесно смешних, неуспешних покушаја, млади кловн покушава да савлада занат и постане експерт у забављању деце.

У четвртак, 19. марта у 19.30 часова у позоришној сали Спортско-културног центра “Обреновац“ биће изведена представа “Госпођа из круга двојке“.

Текст и режију за позоришни комад потписује Саша Пантић, а у представи играју: Маша Пантић, Андрија Ковач и Саша Пантић.

Шта све може да се догоди кад госпођу из круга двојке остави вереник? У жељи да му се освети она да оглас да тражи мужа. Много смеха и добра забава је оно што публику очекује на великој сцени у “Обреновачком позоришту“.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.

28. 04. 2026. у 20:51

Коментари (0)

Овације за Шпанску питу: Ирфан Менсур и Фондација Mozzart пронашли рецепт за успех