ЧУДЕСНЕ ЉУБАВИ И ДУХ КОЈИ СУ ИХ ВОДИЛИ: Бесплатан тематски обилазак Новог гробља у Београду

НА Новом гробљу, сутра у 11 часова, биће организован још један бесплатан тематски обилазак из серијала "Стварали су пером и душом", под називом "У свету брале нема љубави!".

ЧУДЕСНЕ ЉУБАВИ И ДУХ КОЈИ СУ ИХ ВОДИЛИ: Бесплатан тематски обилазак Новог гробља у Београду

Ново гробље

 - Овом приликом подсетићемо се великих књижевника и песника деветнаестог и прве половине двадесетог века - наводи се у саопштењу ЈКП "Погребне услуге". - Поред камених белега сетићемо се прича о чудесним љубавима које су ти велики творци духа носили у срцима, о борбама које су водили сами против свих али и себе, изгарајући за правдом и слободом. Оживећемо причу о чувеној крчмарици Мили која је била надахнуће за једног песника, једну песму и једну надасве чувену слику, али и причу о љубави човека који није веровао да у животу може да нађе праву љубав. Насмејаћемо се кроз анегдоте једног заклетог нежење, али ћемо застати и подсетити се на борбе и страдања једног од весника слободе који је умро као што је и живео "слободан и неустрашив као Бог, а презрен и гладан као пас". Ову недељну шетњу обележиће и друге приче које чувају наше алеје и камени сведоци времена.

Место окупљања је код главне капије Новог гробља, Рузвелтова 50, трајање обиласка је 120 минута.

Прича и обилазак води др Виолета Обреновић, историчар уметности. Обиласци су бесплатни, а пријаве нису потребне.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

САМО НЕКОЛИКО САТИ НАКОН ПОБЕДЕ НА СП: Аргентина жестоко оптужила Енглеску и британску морнарицу

САМО НЕКОЛИКО САТИ НАКОН ПОБЕДЕ НА СП: Аргентина жестоко оптужила Енглеску и британску морнарицу

АРГЕНТИНА је поново отворила спор са Великом Британијом око Фокландских острва. Само неколико сати након победе над Енглеском у полуфиналу Светског првенства, Буенос Ајрес је оптужио британску ратну морнарицу за, како тврди, „незаконит упад“ у аргентинске територијалне воде.

16. 07. 2026. у 14:34

НАПАДНУТ ДУБАИ: Одјекнула страшна експлозија (ВИДЕО)

НАПАДНУТ ДУБАИ: Одјекнула страшна експлозија (ВИДЕО)

Снажне експлозије одјекнуле су у четвртак увече у центру Дубаија, док су изнад града, према извештајима очевидаца, пресретнути пројектили током обновљених иранских напада на циљеве у Уједињеним Арапским Емиратима.

16. 07. 2026. у 19:15

Коментари (0)

МИЛИОНИ У ХУМСКОЈ! Партизан договорио трансфер Вање Драгојевића