ВАТРОГАСЦИ ПРЕ ШКОЛЕ: ГО Земун и "Малац у локалној заједници"

У ОКВИРУ пројекта "Малац у локалној заједници", који општина Земун спроводи у сарадњи са Предшколском установом "Др Сима Милошевић", 24 малишана из вртића "Врапче", посетило је Добровољно ватрогасно друштво "Матица", а затим и су имали прилику да се друже са полицајцима у Полицијској станици.

ВАТРОГАСЦИ ПРЕ ШКОЛЕ: ГО Земун и Малац у локалној заједници

Фото: ГО Земун

Предшколци су боравак у Добровољном ватрогасном друштву "Матица" доживели као остварење снова. Гледали су краће едукативне филмове у којима је објашњено како се понашати приликом елементарних непогода, као што су земљотрес, поплава и пожар.

Ватрогасци су будућим првацима показали опрему у којој излазе на терен, као и возила и простор у ком раде. Посебну радост им је причинило мини такмичење у обарању конзерви млазом воде, као и могућност да испробају ватрогасну опрему.

Малишани су своје домаћине даровали ликовним радовима, а организатори ове посете су узвратили традиционалним поклон-пакетима.

За крај је остала посета посета Земунском кеју, где су се упознали са основама еколошке културе, после чега су хранили лабудове.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)

НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)

Смрт Марије (21) након банџи скока у Бразилу добила је нови обрт пошто сведок тврди да је запослени уклонио њену ГоПро камеру са места несреће.

16. 06. 2026. у 12:22

Коментари (0)

ХЛАДНИ И ПРОРАЧУНАТИ: Ово је најлукавији хороскопски знак - лако ће вас увући у своју замку