ЕКИПЕ У ХРАМОВИМА: У недељу акција добровољног давања крви по благослову патријарха Порфирија
По благослову патријарха Порфирија, Српска православна црква и Институт за трансфузију крви Србије организују добровољно давање крви у храмовима Архиепископије београдско-карловачке.
Црвени крст у Пожаревцу
У недељу, 9. фебруара, од 10 до 14 часова, Београђани ће моћи да дају крв у Храму Светог Саве на Врачару, Храму Светог Јована Владимира на Вождовцу, Храму Светог Симеона Мироточивог у Новом Београду, Храму Светог Марка на Ташмајдану, Храму Покрова Пресвете Богородице (Кајмакчаланска 55) и Храму Светог Александра Невског на Дорћолу.
„Прикључите се акцијама, дајте крв и спасите некоме живот” - поручили су из Института.
Препоручујемо
Првог викенда у децембру „Чистоћа“ бесплатно транспортује кабасти отпад
05. 12. 2025. у 10:00
ИЗБЕГАВАЈТЕ ОВЕ ПРАВЦЕ У БЕОГРАДУ! Поподневни шпиц узео маха! (ФОТО)
04. 12. 2025. у 16:31
Обавештење о ванредним активностима ЈКП „Градска чистоћа“ за 04. децембар
04. 12. 2025. у 10:00
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)