ПРВА ПУЗЛИЈАДА У БЕОГРАДУ: Појединци и парови слажу по 500, а тимови чак 1000 делова
Прва београдска Пузлијада одржава се данас у "Ин Хотелу" на којој учествује 90 такмичара у три категорије, појединци, парови и тимови.
Фото Pixabay free images
Оснивач првог такмичења оваквог типа у Србији Ана Динић истакла је да је ово сјајна прилика за дружење и такмичење међу љубитељима пузли и да верује да ће оно из године у годину бити све занимљивије и окупљати све већи број људи.
Она је на идеју да покрене такмичење у Србији дошла када је сазнала да постоји Светско првенство у брзом слагању пузли, на које се пријавила и учествовала са својом ћерком.
' - Слажем пузле цео живот и заиста уживам у томе - тврди Динић. - Сазнала сам да постоје такмичења у свету овог типа, а са ћерком сам се пријавила и учествовала на Светском првенству у Ваљадолиду. Због тога сам и пожелела да ту идеју и такмичење покренем у Србији.
Припреме за ово такмичење, како је истакла, трајале су пет недеља што је био врло кратак рок како би се све обезбедило и организовало.
'- Водила ме жеља да покренем нешто у чему и сама уживам, припреме су трајале око пет недеља, што није дуг период, али успели смо сви заједно у томе'- рекла је она.
Динићева је нагласила да осећа велики ентузијазам и срећу што је по први пут ово такмичење организовано у Србији и позвала је све заинтересоване љубитеље пузли да прате даљи рад и нове идеје које су у припреми.
У такмичењу учествују и одрасли и деца, у категорији појединаца слаже се пузла од 500 делова за коју такмичари имају максималних два сата за слагање, у паровима такмичари такође слажу пузле од 500 делова, али имају пола сата краће време, док у категорији тимова учесници слажу пузлу од 1.000 делова, а за максимално време слагања одређено им је три сата.
Победнике у свакој категорији очекују пехари и награде, док ће за оне најмлађе за само учешће бити опредељена признања.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
САМО НЕКОЛИКО САТИ НАКОН ПОБЕДЕ НА СП: Аргентина жестоко оптужила Енглеску и британску морнарицу
АРГЕНТИНА је поново отворила спор са Великом Британијом око Фокландских острва. Само неколико сати након победе над Енглеском у полуфиналу Светског првенства, Буенос Ајрес је оптужио британску ратну морнарицу за, како тврди, „незаконит упад“ у аргентинске територијалне воде.
16. 07. 2026. у 14:34
НАПАДНУТ ДУБАИ: Одјекнула страшна експлозија (ВИДЕО)
Снажне експлозије одјекнуле су у четвртак увече у центру Дубаија, док су изнад града, према извештајима очевидаца, пресретнути пројектили током обновљених иранских напада на циљеве у Уједињеним Арапским Емиратима.
16. 07. 2026. у 19:15
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (0)